« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'ye fazlayım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bursasporlu Baliç, ‘‘Kimileri atları, kimileri de fıkraları ile star oluyor. Ben futbolumla buraya geldim’’ derken, kalitesinin Türkiye liglerinin üstünde olduğunu iddia etti.

Teklifler geliyor

Bursaspor'un yıldızı Elvir Baliç, futbol kalitesinin Türkiye liglerinin üstünde olduğunu iddia ederek, ‘‘Benim için dört büyükler Bursa'dan farksız. Şu anda İtalya ve İspanya liglerinden gelen teklifleri düşünüyorum. Türkiye'de istediğim parayı Bursaspor'dan başkası veremez’’ dedi.

Atları ve fıkralarıyla...

Futbolda starlık kavramının farklı boyutlarda algılandığına değinen Baliç konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Türkiye'de herkes star. Kimileri atları ile kimileri ise fıkraları ile starlık mevkiinde ama ben futbolumla belirli bir yerdeyim. Türk halkı beni futbolumla seviyor.’’

Golü bulurum

Türkiye'deki futbolculardan çok ayrı özellikleri bulunduğuna değinen Baliç, ‘‘Ben tek yönlü bir özelliğe değil çok yönlü meziyetlere sahibim. Orta alandan topu aldığımda gol bölgelerine gidiyor, hava hakimiyeti, sağ ve sol ayak kullanımı ile kendime asistlik yapıyorum’’ diye konuştu.

Her defansı geçerim

Şu anda Avrupa'dan 5 takımın transfer listesinde olduğunu kaydeden Baliç sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘İddia ediyorum, Türkiye liginde geçemeyeceğim defans yok. Şimdi sıra transfer dönemine geldi. Transferde de, piyasanın en iyi rakamına imza atıp büyüklüğümü bir kez daha ispatlayacağım.’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler