« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'ye dönersem Fenerbahçe olur

İngiltere Premier Lig takımlarından Stoke City'den Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekibi Wolfsburg'a transfer olan Tuncay Şanlı, “Antrenman yapmayı, futbol oynamayı özlemişim. İki gündür keyifle antrenman yapıyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Wolfsburg kulübünün Belçika'nın Anderlecht takımından transfer ettiği Jan Polak ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tuncay, Almanya'da “kurtlar” lakabıyla tanınan Wolfsburg takımına transferinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, Almanya'ya transferinin çok kısa sürede gerçekleştiğini kaydetti.

Bundesliga'dan başka bir takımla transfer görüşmesi olmadığını vurgulayan eski Fenerbahçeli futbolcu, “Transfer kısa sürede gerçekleşti. Wolfsburg ile daha önceki yıllarda görüşmüştük. Almanya'dan başka bir kulüple görüşmedim. Hoca ve kulüp beni isteyince ben de hiç düşünmeden geldim. Teknik direktör Mc Laren ile hiç görüşmedim. Ancak Mc Laren'in İngiltere'de ne kadar sevildiğini gördüm” diye konuştu.

Wolfsburg Sportif Direktörü Uli Hoeness'in, kendisi hakkında, transferi sonrası heyecandan gözüne uyku girmediğini söylediğinin hatırlatılması üzerine Tuncay, “Wolfsburg beni heyecanladıran bir takım. Daha önceki başarılarını biliyorum. Daha önce şampiyon olmuş, şampiyonlar liginde mücadele etmiş. İstenilmek güzeldir, ben de istenildiğimi bildiğim için heyecanlandım. Antrenman yapmayı, futbol oynamayı özlemiştim. İki gündür keyifle antrenman yapıyorum. İlk maçıma çıkacağım için çok heyecan duyuyorum. Futbola nasıl başladığınızda heyecan yaşarsınız aynı onun gibi ilk antrenmana çıkmaktan, ilk maçıma çıkacak olmaktan şimdiden heyecanlanıyorum” dedi.
Futbolcu olarak her gidilen yeni ülkede zorluklar çekildiğini, ancak Almanya'da bunu yaşamadığını belirten Tuncay, Almanya'da yaşayan Türklerin kendisine desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE'YE DÖNERSEM BU FENERBAHÇE OLUR

Türkiye'den her zaman transfer teklifi aldığını dile getiren başarılı futbolcu, “Ben Fenerbahçeli olduğumu birçok kez dile getirdim. Türkiye'ye bir gün dönersem bu takım Fenerbahçe olacak. Bu konuda daha fazla konuşmayı da uygun bulmuyorum doğrusu” açıklamasını yaptı.

Almanya'daki ilk maçının Hannover derbisi olmasını kendisi için ayrı bir şans şeklinde değerlendiren Tuncay, derbi maçlara Türkiye ve İngiltere'den alışık olduğunu belirtti.
İngiltere'de oynanan futbolla Almanya'da oynanan futbolu kıyaslamak istemediğini ifade eden yeşil beyazlı takımın futbolcusu, “Premier Lig'de maçlar hızlı oynanıyor. Bundesliga'da ise teknik daha ağırlıkta. Almanya Ligi ile İngiltere Ligi futbolunu kıyaslamak yanlış olur. Almanlar her zaman finallere kalıyor. İngiltere'de futbol hızlı oynanıyor ve mücadele çok fazla. Almanya'da ise kendine has başka özellikler var” ifadelerini kullandı.
Wolfsburg'a 3,5 yıl imza attığını hatırlatan Tuncay, “İmzanın önemi yok. Middlesbrough'a 4 yıl, Stoke City'e de aynı şekilde imza attım. Ama imza önemli değil, önemli olan benim ve kulübümün mutlu olması. Karşılıklı mutluluk olduktan sonra sorun yok” dedi.

Tuncay, Wolfsburg takımında kaliteli futbolcu sayısının fazla olduğunu bildiğini ve yedek kalma korkusu da yaşamadığını belirterek, Türkiye'de top oynadığı dönemde yedek kalınca kızdığını, ancak Avrupa'ya çıktıktan sonra bu anlayışının değiştiğini ve takımın başarısının önde geldiğini kaydetti. Sahada yüreğiyle oynadığını ve teknik yeteneğini düşünmediğini vurgulayan milli futbolcu, sahaya çıkınca her şeyi unutup yüreğiyle maça konsantre olduğunu ifade etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz