Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkarılıyor

Hürriyet Haber
02.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye ile Birleşmiş milletler Kalkınma Programı arasında imzalanan proje belgesi ile 150 bin dolara Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkarılacak. Çalışma ile yoksullukla mücadele konusunda sağlam bir politik ortam yaratılması amaçlanıyor.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) katkısıyla Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkarılacak. Türkiye ile UNDP arasında imzalanan 'Türkiye'deki Yoksullukla Mücadele Stratejileri Üzerine Ulusal Diyalog' konulu proje belgesi Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak, Resmi Gazete'de yayımlandı.

KÖKTEN KAZIMA

150 bin dolara malolacak projenin Ankara ve Diyarbakır'da uygulanacağı bildirildi.

Proje ile yoksulluğu kökten kazıma yönünde Türkiye'nin ulusal çabalarının desteklenmesi ve yoksullukla mücadele konusunda sağlam bir politik ortam yaratılmasının amaçlandığı ifade edildi. Türkiye'nin ulusal bir 'yoksulluğu ortadan kaldırma eylem planı' oluşturmasının teşvik edilmesi ve desteklenmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Proje sonunda verilecek olan 'Türkiye'deki Yoksulluk Haritası'nın pratik bir rehber olacağı ve referans oluşturacağı kaydedildi. Yetkililer bu çalışmanın bilgisayar teknolojisi de kullanılarak CD-ROM ortamında da hazırlanabileceğini kaydediyorlar.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı