Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Türkiye'nin tesettürlü spikerine neler oldu

  05 Haziran 2008 - 19:02Son Güncelleme : 05 Haziran 2008 - 19:27

  Türkiye'nin ilk türbanlı spikeri Serpil Öcalan, türban kararının verildiği dönemde başını açtı. Yine Kanal 7 Grubu'nun içinde yer alan Ülke TV'de görev yapmaya başlayan Öcalan, "Ülke'de Bu Sabah" programını yeni görüntüsü ile sunmaya başladı. Medyaradar'ın haberine göre Serpil Öcalan'ın başını açmasında kişisel tercihi rol oynadı.

  Kanal 7'de 1995 yılında ara haber bültenlerini tesettürüyle sunmaya başladığı dönemde hem Türk hem de dünya basınında haber olmuş ve büyük tartışmalara yol açmıştı. O dönemde verdiği röportajda kapalı hemcinslerine öncülük yaptığı için mutlu olduğunu da vurgulamıştı.
  Başka kanallarda çalışmayı asla kabul etmeyeceğini belirten Serpil Öcalan'ın "Birlikte çalışacağım insanlarla dünya görüşümün ortak olması çok önemli" açıklaması dikkati çekmişti.

  Yine Medyaradar'ın haberine göre Serpil Öcalan bir süre önce eşinden boşandı. Ayrıca tekrar kızlık soyadı Ulfaz'ı kullanmaya başladı.
  Tesettür taktığı dönemlerde diğer spikerler gibi farklı saç stilleriyle değil de değişik renkte başörtüleriyle ekrana çıkan kadın spiker şimdi, değişik saç modelleriyle de dikkati çekiyor.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 40 Yorum }
  • hatice mutlu 5.6.2008 23:36:45
   YA uyanin ne olurr! akilinizi basiniza toplayin! ülkede neler oluyor hepimizi cok iyi biliyoruz.herseyi islamiyete baglayip insanlarin islam dininden nefret etmesini saglamakla bir yere varamazsiniz.oturdugunuz yerden birilerini suclamayii birakinda halkin ezilmesini önleyin.SIZDE birgün ezilirsiniz
  • ahmet songel 5.6.2008 23:28:06
   Sizede hiç yaranılmıyo.Kapasa kabahat açsa kabahat.İnansa kabahat inanmasa kabahat.
  • berna aksoy 5.6.2008 23:27:50
   Kendisini niye kutlayayım,amacına türban vasıtasıyla ulaştı,onlarca yetenekli spiker hanım ana haber sunmak için eğitimler alıp öne çıkmaya çalışıyor,hanım taktı türbanı isim yaptı,amacına ulaştı.Türbanı joker gibi kullanıyorlar,kimi siyasi çıkar, kimi kişisel çıkar için kullanıyor.
  • Salih Düğdü 5.6.2008 23:27:36
   Kim olursa olsun üzücü bir haber.<br>Asıl sorun insanlara saygı duymakta kabullenmekte <br>Her bayan saçlarını açmakta veya kapatmakta özgürdür.Bunda herhangi bir sorun yok.
  • cavit özdemir 5.6.2008 23:17:47
   Demekki koca baskısıyla kapanmış,koca gidince açmış.İnanç buraya kadarmış.
  • AYHAN KIZILTAN 5.6.2008 23:15:04
   Dilimde tüy bitti.Bu türban,ya da başörtüsü,tesettür,v.s.Kuran'da yok.Bunu Diyanet İşl.Bşk. da dinimizce farz değil,bu bir algılamadır diye CNN de açıkladı.Yeter artık bırakın türbanı,kızlarımızda gönül rahatlığı ile başlarını açabilir artık.Takanlar küçükken erkek yakınlarının zoruyla takmışlardır.
  Sayfa Başı
  HaberlerPeruBilinmeyen kabilelerMursi KabilesigidelloUçakAvrupadirek uçuş