Spor Türkiye'nin liderliğini koruması gerek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin liderliğini koruması gerek

Voleybolda, 2011 Erkekler Avrupa Şampiyonası 2. Raund 2. Tur maçları, yarın İtalya'nın da Gioia del Colle kentinde başlıyor.

(E) Grubu'nda yer alan Türkiye'nin, Ankara'da yapılan 1. tur maçlarının ardından elde ettiği grup liderliğini koruması gerekiyor.
TVF Başkent Salonu'nda yapılan ilk tur mücadelesinde seyirci desteğini de arkasına alarak 3 maçından da set kayıpsız galip ayrılan ve final yolunda büyük avantaj elde eden (A) Milli Takım, 2. tur sonunda da grup lideri olursa finallere doğrudan katılabilecek.

(A) Milliler, 3 gün sürecek 2. tur sonunda şayet 2. sırayı elde ederse, finallere katılabilmek için bir tur daha oynayacak. 2. turun ardından 3. ve 4. olan takımlar ise elenecek.

28-30 Mayıs tarihleri arasındaki 2. tur maçlarının programı ve (A) Milli Takım kadrosu şöyle:

28 Mayıs Cuma
(TSİ 18.30) TÜRKİYE-Romanya
(TSİ 21.30) Belarus-İtalya
29 Mayıs Cumartesi
(TSİ 18.30) Belarus-TÜRKİYE
(TSİ 21.30) İtalya-Romanya
30 Mayıs Pazar
(TSİ 18.30) Romanya-Belarus
(TSİ 21.30) İtalya-TÜRKİYE

Takım kadrosu: Hasan Semih Oktay (erkek milli takımlar koordinatörü), Veljko Basic (antrenör), Hakan Özkan (yardımcı antrenör), Ferhat Akbaş (istatistik antrenörü), Hamza Güçlü (fizyoterapist), Arslan Ekşi, Serhat Coşkun, Mustafa Kırıcı, Burutay Subaşı, Ender Kıdoğlu, Erhan Dünge, Emre Batur, Çağlar Aksoy, Ramazan Serkan Kılıç, Ahmet Pezük, Volkan Güç, Sinan Cem Tanık.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle