« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'nin en iyisi F.Bahçe

Boston Celtics'te forma giyen Türk basketbolcu Semih Erden, takımında uyum sorunu yaşamadığını söyledi.

Alper Nakri - BOSTON / DHA
SON GÜNCELLEME

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Boston Celtics'te forma giyen Türk basketbolcu Semih Erden, takımında uyum sorunu yaşamadığını belirterek, "Böyle bir takımda oynadığım için çok mutluyum. Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Çünkü bu kadar iyi ve büyük oyuncuların içerisinde yer almak başka bir duygu, başka bir heyecan" dedi.

Fenerbahçe Ülker'in Boston Celtics'e transfer ettiği milli basketbolcu Semih Erden, açıklamalarda bulundu.

Celtics'te oynamaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Semih, "Takımımla ilgili herhangi bir uyum sorunum kalmadı. İlk günden beri takımda büyük bir saygı ve sevgi var. Bizim takımda en önemli olanı birlik ve beraberlik var. Böyle bir takımda oynadığım için çok mutluyum. Kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Çünkü bu kadar iyi ve büyük oyuncuların içerisinde yer almak başka bir duygu, başka bir heyecan" diye konuştu.

Tecrübeli oyuncu Shaquille O'Neal ile arasının son derece iyi olduğunu ve kendisinden de özel bir sevgi gördüğünü sözlerine ekleyen milli basketbolcu, "Kendisi ile diyaloğum çok iyi. Beni çok sevip, sayıyor. Ondan sevgi ve saygı görmek benim için başka bir duygu. Çünkü kendisi efsaneleşmiş bir oyuncu. Benimle ilgilenmesi gerçekten çok güzel. Bir tek O'Neal da değil. Takımdaki diğer arkadaşlarım da benimle çok ilgileniyor. Hepsi beni destekliyorlar. Bunun yanı sıra coach ve yardımcıları dahil tam kadro olarak gerçekten çok yardım ediyorlar" şeklinde konuştu.

"BOSTON CELTICS'TE OYNAMAK YÜCE BİRŞEY"

Semih Erden, Boston Celtics'te oynamasının son derece yüce bir duygu olduğunu vurgulayarak, "Bu işler biraz şans, biraz doğru zaman da diyebiliriz. Sonuçta bunları bilemeyiz. Biraz da kısmetim gibi algılıyorum. Çünkü Türkiye'de Fenerbahçe'de oynadım. Türkiye'nin en iyi kulübü Fenerbahçe. Dolayısıyla Fenerbahçe gibi bir kulüpten buraya gelmek ve Dünya Şampiyonası'nda gösterdiğimiz performansın da bana çok yararı oldu. Sonunda da buraya gelip Boston Celtics'te oynamak yüce birşey" dedi.

NBA'de kendisinden önce oynayan diğer milli basketbolcular Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur ile de görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine Semih, "Devamlı irtibat halindeyiz. Sürekli telefonla konuşuyoruz. Bizim oraya geldikleri zaman çıkıp yemek yiyoruz. Birlikte sohbet ediyoruz. Zaman geçiriyoruz. Deneyimlerini tabii ki aktarıyorlar. Çünkü çok düzgün ve karakterli insanlar. Dolayısıyla aramızda hiç bir zaman kötü birşey olmadı. Tam aksine, bir ağabey kardeş ilişkisi var. Biz onları ağabey, onlar da bizi kardeş gibi görüyorlar. Bu sayede de aklımızdaki tüm soruları onlara sorup, onlardan cevabını alıyoruz. Bu da tabii ki bizim işimize yarıyor. Onlar da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiler. Bu da Türkiye'miz için hem onur, hem de gurur verici bir olay. Gönül ister ki, biz de aynı şekilde uzun yıllar burada kalıp, sahaya çok iyi performans koyup, ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz. Bizden sonra gelecek arkadaşlar da olacak. Onların da en iyi şekilde temsil edeceğine eminim" şeklinde yanıt verdi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz