Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  "Türkiye'nin en büyük ortaöğretim kampüsü"nde eğitim başladı

  AA
  24 Eylül 2013 - 09:57Son Güncelleme : 24 Eylül 2013 - 10:02

  Bursa’nın İnegöl ilçesinde inşa edilen ve "Türkiye'nin en büyük ortaöğretim kampüsü" olduğu belirtilen Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü eğitime başladı.

  Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 2005'te hayırsever Mehmet Yıldız tarafından yapımına başlanan "Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü"nü ziyaret etti. Karaoğlu burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin eğitimde ve sağlıkta kampüs sistemine geçmeye çalıştığını söyledi.

  Sağlıkta belirli bir mesafenin alındığını, eğitimde ise henüz istenilen mesafenin katedilemediğini belirten Karaoğlu, "Hayırseverimiz bu bölgede yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda içerisinde 5 tane meslek lisesinin, atölyelerin, salonların, yurtların, sosyal donatıların yer aldığı Türkiye'ye örnek olacak bir proje uyguladı. Bu yıl ilkokulumuzu açtık. Endüstri teknik ve meslek lisemiz de açıldı. Kasım ayı içerisinde de kız ve erkek yurtlarımız açılacak. Önümüzdeki yıl da inşallah kampüsün bütün okulları, yurtları ve sosyal donatı alanları açılmış olacak ve burası 6 bin öğrencinin cıvıl cıvıl okuduğu bir alana dönüşecek" diye konuştu.

  Kampüse katkıda bulunan herkesi tebrik eden Karaoğlu, "Burası Türkiye'nin geleceğine ışık tutacak, yön verecek, şekil verecek çok kaliteli gençleri yetiştirir" dedi.
  Konuşmanın ardından Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş kampüsün bahçesine ağaç fidanı dikti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı