Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'deki kanser hastaları için kayıyor

'Patenci Adam' olarak tanınan Kanada vatandaşı Akbar İbrahimzadeh, çıktığı 6 bin 500 kilometrelik Türkiye turu kapsamında Osmaniye'ye geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İbrahimzadeh, yaptığı açıklamada, Türkiye turu için Ankara'dan patenleriyle yola çıktığını ve 28 kenti ziyaret edip, bu sayede hem dünya rekoru kırmayı hem de topladığı bağışlarla kanser hastalarına umut olmayı hedeflediğini söyledi.


Türkiye turu kapsamında Osmaniye'ye geldiğini ifade eden İbrahimzadeh, şunları söyledi:
“6 yıldan bu yana paten kayıyorum. Geçtiğimiz yıl Japonya'da tsunamide zarar gören insanlar için patenle kaymıştım. Bu yıl da Türkiye'De bulunan kanser hastaları için paten kayıyorum. Ankara'dan başladığım turumu İstanbul'da tamamlayacağım. Toplamda 6 bin 500 kilometrelik yol yaparak, bir rekora imza atmaya hazırlanıyorum. Tur kapsamında ziyaret ettiğim kentlerde fotoğraf ve görüntü çekiyorum. Turumu tamamladığımda bu fotoğraf ve görüntüleri 4 ayrı dilde belgeselleştirerek, satışa sunacağım. Elde ettiğim gelirleri ve bu tur sırasında alacağım bağışları Türkiye'de kanser hastaları için hizmet veren bir vakfa bağışlayacağım.”


İbrahimzadeh, Osmaniye'nin ardından Adana, Mersin ve Antalya'ya gitmeyi hedeflediğini söyledi.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz