İSTANBUL HABERLERİ

Türkiye’de mobil kullanıcı sayısı Çin ve İngiltere’yi geride bıraktı

DHA
30.03.2017 - 13:29Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL, (DHA) AVRUPA elektronik perakendecilik sektörü zirvesi European TCG Retail Summit 29-30 Mart tarihlerinde, bu yıl 4. kez yapıldı. Berlin'de gerçekleşen zirveye Türkiye’den de TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan katıldı. Gürcan, çoklu kanal, dijitalleşme ve mobil perakendenin yükselişinin önümüzdeki dönemde de sektörde büyümenin lokomotifi olmayı sürdüreceğini belirtti ve “Tüketicinin satın alma alışkanlıkları değişiyor. Türkiye’de genç nüfusun de etkisiyle değişimi çok daha hızlı hissediyoruz. Bu da bizi çevik kılıyor. TeknoSA olarak müşterilerimize arzu ettikleri ‘deneyimi’ istedikleri tüm kanallarda kesintisiz yaşatmaya odaklanıyoruz. Öncüsü olduğumuz çoklu kanalda derinleşme safhasındayız” dedi.

MOBİLDE EN YÜKSEK SATIN ALIM PAYI TÜRKİYE’DE

Mobil kullanıcı sayısının 71 milyonu bulduğu Türkiye’nin, %44 oranla Çin ve İngiltere’yi geride bıraktığını ve mobilde satın alım payının en yüksek olduğu ülke olduğunu belirten Bülent Gürcan, “Yaptığımız analizlere göre her 100 müşterimizden 76’sı ürünlere önce internetten bakıp, daha sonra mağazamıza alışverişe geliyor. Mağazada gezen müşterilerimiz ise mobil telefonlarından ürünle ilgili fiyat araştırıp, yorumlara bakabiliyor. Perakendede tüm kanalların entegrasyonu, kesintisiz deneyim sunmak için çoklu kanal modeli artık olmazsa olmaz” dedi. Gürcan ayrıca, 22 milyon Instagram, 13 milyon Twitter ve aylık 42 milyona ulaşan tekil Facebook kullanıcısı ile sosyal medya kullanımında dünya ortalamasında üst sıralarda yer alan Türkiye’de, sosyal medyanın müşterilerle etkileşim için en önemli kanallardan biri haline geldiğini belirtti.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Türkiye’de mobil kullanıcı sayısı Çin ve İngiltere’yi geride bıraktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’de mobil kullanıcı sayısı Çin ve İngiltere’yi geride bıraktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı