Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'de ilk kadınlar gazeteciye özel tribün!

Fenerbahçe- Marsilya maçı öncesi ilginç bir uygulamaya imza atıldı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE-Marsilya maçı öncesi ilginç bir uygulamaya imza atıldı. Basın tribününde ön sıralar boş bırakılarak buraya kadın basın mensuplarının oturacağı söylendi ve erkek basın mensuplarının oturmasına izin verilmedi. Basın tribünündeki öndeki 3 sıraya İstanbul’dan gelen basın mensuplarının oturamayacağı ve o bölgenin kadın gazetecilere ayrıldığı belirtildi. Medya mensupları tribüne geldiğinde ise ilk sıradaki 3 masasının üzerinde ‘kadın basın mensubu’ yazan kağıtları gördüler.

YETKİLİLER KAĞITLARI KALDIRDI

Bunun üzerine Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) yetkililerine uygulamanın nedenini sorduk. TSYD yetkilileri önceki maçlarda derneğe ait olan basın tribününde bazı kadın mensuplarının sıkıntılar yaşadığı belirtilerek, böyle bir uygulamaya gittiklerini iletti. Bu durumu haber yapacağımızı söyledikten kısa süre sonra ise organizasyon yetkilileri gelerek masalarda yer alan kağıtları kaldırdı.
Kağıtlar kaldırıldıktan kısa süre sonra ön sıraya 2 çocuk, bir kadın ve bir erkekten oluşan aile akreditasyon kartı ile oturdu. Maçı takip etmek için gelen bir başka kadın gazeteci ise basın tribünün üzerinde bulunan bir bölümde oturdu.
Bu uygulamanın neden yapıldığı bilinmezken TSYD görevlileri bir önceki gün kadın basın mensuplarının yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bir şey yaptıklarını söyledi. Ancak nasıl bir sorun yaşandığı basın mensuplarına iletilmedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler