« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'de futbol geriye gidiyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye'de futbolun geriye gittiğini belirterek, "Kaliteli oyuncular çıkartamadığımız gibi, iyi oyun da oynanmıyor" dedi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Şenol Güneş, kulüp dergisindeki yazısında hem takımı, hem de ülke futboluyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni yılın huzur yılı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Şenol Güneş, "Şu anda buna ülkemizin ve insanımızın her zamankinden fazla ihtiyacı var. Bu sezon futbolda son derece ilginç bir dönem yaşıyoruz. Üst üste gelen maçlar, değişen sistemler, ister istemez adaptasyonu da zorlaştırıyor" diye konuştu. Her türlü şarta uyum sağlamaları gerektiğini vurgulayan Şenol Güneş, şöyle devam etti:

"MAZERETE SIĞINMADAN EN İYİSİNİ ÜRETMELİYİZ"

"Bizim işimiz, şartlar ne olursa olsun en üst seviyede uyum sağlamak ve mümkün olduğunca mazerete sığınmadan en iyisini üretmektir. Sezon planlaması nedeniyle oyuncularımızın performansında zaman zaman düşüşler yaşanıyor. Değişim yaşayan takımımızın oturması için süreye ihtiyaç var. Ancak maalesef, bu şansı fazla bulamadık. Haziran sonundan bu yana hazırlık yapıp sürekli maç oynayan bir ekibiz. Oyuncuların tam hazır hale gelebilmeleri için onlara sağlıklı bir ortam sunabilmek gerekli. İmkanlar ölçüsünde bunu yapmaya çalışıyoruz."

"YENİ OYUNCULAR ÇIKARAMIYORUZ"

Lig programı ve değişikliklerine uymaya gayret ettiklerini de vurgulayan Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Genel olarak bakıldığında ligin ilk yarısında bizim adımıza oynadığımız oyun da, aldığımız sonuçlar da olumlu değildi. İkinci yarıda bunun çok üzerine çıkmamız gerekli. Bunu başaracak gücümüz de mevcut. Sadece UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını bu düşünceden ayrı tutmamız gerekli. Ülkenin geneline bakıldığında ise geriye giden bir futbol var. Kaliteli yeni oyuncular çıkartamadığımız gibi, iyi oyun da oynanmıyor. Oyun felsefemiz açısından da rakibe daha fazla atak yapan, çok sayıda pozisyon üreten ve bol gol atan bir takım olmalıyız. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık."

OLCAN İLK 11'DE

Trabzonspor'un yeni transferlerinden Olcan, Türkiye Kupası'nda oynanan İstanbul Güngörenspor maçında yedekte bekledi. Şenol Güneş, pazar günü oynanacak Samsunspor maçında Olcan'a 11'de görev vermeyi planlıyor. Adaptasyon sürecini çabuk atlatan Olcan, yeni takımına katkı yapmak için var gücüyle çalışacağını söyledi.

POTADA RAKİP TÜRK TELEKOM

Beko Basketbol Ligi'nde sıkıntılı günler geçiren Trabzonspor, yarın Türk Telekom'la karşılacak. Hayri Gür Spor Salonu'nda oynanacak müsabaka saat 16.00'da başlayacak. Antrenör Halil Üner, Türk Telekom'u mağlup etmek istediklerini belirtti, "Ligde düşme potasından uzaklaşmak istiyoruz. Bu yüzden Türk Telekom maçı çok önemli. Taraftarlarımız da bizim yanımızda olacak" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz