Türkiye'de enflasyonun tarihi yazıldı

A.A.
28 Şubat 2006 - 17:24Son Güncelleme : 28 Şubat 2006 - 17:24

Türkiye'de enflasyonun tarihi, kitap olarak yayınlandı.

Merkez Bankası ve Tarih Vakfı, 1970'li yıllardan bu yana enflasyon sözcüğüyle birlikte yaşayan ülkede, enflasyonun geçmişini merak edenler için bir kaynak kitap hazırladı.
“Türkiye'de Enflasyonun Tarihi” adlı kitap, Fatma Doğruel ve A. Suut Doğruel tarafından kaleme alındı. Prof. Dr. Şevket Pamuk'un proje danışmanlığını yaptığı ve Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin sunuş yazısıyla başlayan kitapta, Türkiye'deki enflasyon olgusu, Osmanlı İmparatorluğu'ndan itibaren ele alınıyor.
Tarih Vakfı'nın sözlü tarih çalışmalarıyla da desteklenen kitapta, tanınmış ekonomistlerin, gazetecilerin, sanatçıların yanı sıra halk arasından seçilmiş kişilerin de yorumları, anıları, görüşleri yer alıyor. Ekonomi ve enflasyon gibi sözcüklerin günlük yaşamdaki yansımaları, fotoğraflar ve karikatürlerle sunuluyor.
Türkiye'nin yakın tarihine ekonomik açıdan ışık tutan Türkiye'de Enflasyonun Tarihi kitabının, hem bu alanda çalışanlar, hem de tarih meraklıları için son derece özel bir kaynak olarak dikkat çektiği bildirildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı