« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye'de bir ilk yaşanacak

Türkiye'de ilk kez düzenlenecek "U.S. Polo Assn. Arena Polo Cup İstanbul"un basın toplantısı yapıldı.

DHA
SON GÜNCELLEME
Ünlü moda markası U.S. Polo Assn. ile ilk kez Türkiye'ye gelen polo, "U.S. Polo Assn. Arena Polo Cup İstanbul" adı altında yarın İstanbul Atlı Spor Kulübü'nde başlayacak.

İstanbul Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında U.S. Polo Assn. Dünya Başkanı ve CEO'su David Cummings ve Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan hazır bulundu.

David Cummings, yaptığı açıklamada, "Aydınlı Grup bu efsanevi sporun enerjisini Türkiye'ye taşıyarak müthiş bir iş çıkardı. Polo sporu dünyada ilk kez özel bir girişim sayesinde bir ülkenin vatandaşlarıyla buluşuyor. Aydınlı Grup'un üstlendiği "U.S. Polo Assn. Arena Polo Cup İstanbul"la polo maçlarının eğlence ve heyecan dolu bir aile etkinliği olduğunu izleyicilere göstereceğiz" dedi.

Her fırsatta polo oynadığını ifade eden Cummings, "Bu spor yüzyıllardır pek çok ülkede oynanıyor. U.S. Polo Assn.'nin resmi markası olarak bu geleneği devam ettirmekten mutluyuz. Polo sporunun kültür mirasını korumak için Aydınlı Grup gibi global iş ortaklarımızın polo etkinlikleri düzenlemesi bizi gururlandırıyor" diye konuştu.

Bugün dünyanın 81 ülkesinde polo oynandığını aktaran Cummings, "Dilerim ülkeler arasına Türkiye'nin de eklenmesiyle bu sayı 82'ye çıkar" şeklinde konuştu.

"BU TOPRAKLARA POLO SPORUNUN İLK TOHUMLARINI ATMAK İÇİN KOLLARI SIVADIK"

Toplantıda konuşan Aydınlı Grup Genel Müdürü Levent Özkan ise, şunları söyledi:  "U.S. Polo Assn.'nin misyonu, dünya üzerindeki polo tutkunlarını bir araya getirmek; bu spora sadık oyuncular oluşturarak U.S. Polo Assn. lisansörlerini bir takım olarak birleştirmek. Biz de markamızın misyonuna yakışır şekilde, tarih boyunca biniciliğe büyük önem veren topraklarımızı bu sporla tanıştırmak için büyük bir adım atıyoruz. Türkiye, yarın burada düzenleyeceğimiz 'U.S. Polo Assn. Arena Polo Cup İstanbul' ile tarihinde ilk kez polo sporuna ev sahipliği yapacak."

Polo sporunun bugün Arjantin'den İran'a, ABD'den Mısır'a dünyanın pek çok ülkesinde oynandığını belirten Özkan, "Hepimizin tutkunu olduğu futbolun yanısıra yeni sporlar da keşfetmenin zamanı. U.S. Polo Assn.'yi dünyada geliştirirken Aydınlı olarak da büyüyoruz. Şimdi, yeni hedefimiz bu topraklara polo sporunun ilk tohumlarını atmak" dedi.

MODERN BİR POLO ÇEŞİDİ OLAN ARENA POLO OYNANACAK

Aydınlı Grup olarak İtalya Polo Federasyonu'na bağlı bir kulüpten destek aldıklarını belirten Levent Özkan, etkinlikte polonun modern bir çeşidi olan arena polo maçı oynanacağını aktardı.

Arena polo kuralları gereği, maçta 3'er oyuncudan iki takım karşılaşacak; 7,5'ar dakikadan 4 devre oynanacak. Maçı kazanan takım, temsili kupayı alırken polo geleneği uyarınca en başarılı oyuncu ve en değerli at da ödüllendirilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz