Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Türkiye ziyaretini gündeme almadı

  ANKA
  04.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sözcüsü Samvel Farmanyan, bir Ermeni siteye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın Türkiye’yi ziyaret etmesinin öngörülmediğini söyledi, "Sayın Sarkisyan’ın gündemi, bu tür ziyaretleri içermiyor" dedi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, dünya kupası elemeleri çerçevesinde Ermenistan cumhurbaşkanının daveti üzerine iki futbol milli takımının oynadığı maç dolayısıyla Erivan’a yaptığı ziyaretin ardından Sarkisyan’ın da Ekim ayında Ankara’yı ziyaret etmeyi planladığı öne sürülmüştü.

  Karabağ masada değil

  Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tigran Balayan da, "Yukarı Karabağ sorununun çözümüne yönelik Türk önerisi masada" yolundaki haberlerin doğru olmadığını belirterek "Görüşmeler, AGİT Minsk Grubu’nun Madrid önerilerinin doğrultusunda devam ediyor" dedi. Azerbaycan basınına göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Türkiye’nin Yukarı Karabağ sorununun barışçıl çözümü amacıyla "ilginç" bir öneri sunduğunu, bu önerinin de "pazarlık masasında bulunduğu"nu söylemişti. Bakan, New York’ta Türkiye ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarıyla yaptığı "üçlü" toplantıda Türkiye’nin söz konusu girişimini "ilginç, yapıcı ve bölgeye istikrar ve barış getirebilecek bir öneri" olarak değerlendirdiklerini de ifade etmişti.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı