« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye yıldızların rotasında

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye, dünyaca ünlü müzisyenlerin turne rotalarına iyice yerleşti. Artık dünyaca ünlü müzisyenler başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir ve Bursa ve Eskişehir gibi kentlerimizi, Avrupa veya dünya turneleri kapsamına alıyorlar. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın yıllar süren çabaları sonucu özellikle caz müzisyenlerinin uğrak yerlerinden biri haline gelen Türkiye, ülkemizde verdikleri konserlerden memnun ayrılan sanatçılar sayesinde, dünyaca ünlü yıldızların gözdesi haline geldi.

İstanbul önümüzdeki günlerde yine hareketli günler yaşayacak. Örneğin başta Fransa olmak üzere tüm Avrupa'yı saran Rai müziğinin genç ve başarılı temsilcisi Faudel, yarın Andromeda'da bir konser vermek üzere İstanbul'a geliyor. Faudel 21 Mart'ta da Ankara'da sahneye çıkacak. Son Grammy'lerde ‘‘En İyi Alternatif Grup’’ seçilen ve şöhretinin zirvesinde olan Prodigy de 17 Nisan'da İstanbul'da olacak. 20 Mart Cuma günü başlayacak FujiFilm World Music Days'de de Brooklyn Funk Essentials, Wax Poetic gibi topluluklar sahne alacak.

İstanbul yaz mevsimini de hızlı geçirecek. İstanbul Caz Festivali'nin ön programında Björk, Deep Forest, Steve Winwood, Charlie Haden, Jack de Johnette gibi isimler gözüküyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde İstanbul'da iki konser veren Robert Plant ve Jimmy Page'in de Ağustos ayında İstanbul'a gelecekleri kesinlik kazandı.

Dünyanın en popüler alternatif tekno topluluğu Prodigy, şöhretin zirvesindeyken İstanbul'a geliyor. Prodigy, 17 Nisan'da İstanbul'da.

Başta Fransa olmak üzere tüm Avrupa'yı saran Rai müziğinin genç temsilcisi Faudel, yarın İstanbul'da. Faudel, cumartesi akşamı da Ankara'da sahneye çıkacak.

Türkiye'de geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan New Age topluluğu Deep Forest, bu yaz İstanbul Caz Festivali'ne katılacak.

Cuma günü başlayacak olan 4'üncü FujiFilm World Music Days'in konukları arasında Brooklyn Funk Essentials da bulunuyor.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler