MANİSA HABERLERİ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi İlk Olağan Genel Kurulunu Yaptı

IHA
21 Ekim 2015 - 16:34Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 16:35

KISA BİR SÜRE ÖNCE KURULAN TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ MANİSA ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ. ÖĞRETMENEVİNDE YAPILAN VE TEK LİSTEYLE GİDİLEN SEÇİMDE KURUCU BAŞKAN BERK MERSİNLİ, ÜYELERİN OYLARIYLA BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

IHA

Kısa bir süre önce kurulan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Öğretmenevinde yapılan ve tek listeyle gidilen seçimde kurucu başkan Berk Mersinli, üyelerin oylarıyla başkanlığa seçildi.
Manisa Öğretmenevinde gerçekleştirilen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi 1. Olağan Genel Kurul toplantısına AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
Üyelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçilen Berk Mersinli, okullarda farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapacaklarını sigarayla, alkolle, uyuşturucuyla mücadele edeceklerini söyledi. Mersinli, Genç Yeşilay Kulübü kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.
Derneği amacından bahseden Mersinli, “Yurdumuzda ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde içki, uyuşturucu ve sigara bağımlılığı gibi toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, fuhuş, internet ve ekran bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, millî kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. İçki, uyuşturucu madde sigara tüketimini ve diğer kötü alışkanlıkları, devlet organları ve sivil toplum kuruluşları ile de iş ve gönül birliği yaparak asgariye indirmektir” dedi.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi yeni yönetiminde Berk Mersinli, Nuri Ok, Bülent Bağcıbaşı, Akide Gürcan, Salih Fulcun yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi İlk Olağan Genel Kurulunu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Yeşilay Cemiyeti Manisa Şubesi İlk Olağan Genel Kurulunu Yaptı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı