GeriSpor Türkiye’ye 10 yıl gerek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’ye 10 yıl gerek

Basketbol Federasyonu Başkanı Demirel, "Geçen hafta yapılan Beşiktaş-F.Bahçe maçında anne-akraba herkese küfür ediliyor. Böyle bir ortamda nasıl bu ürünü pazarlayacağız" dedi.

43. Yıl Sporun Zirvesi emineri’nde, "12 Dev Adam ve Dünya Şampiyonası" konulu oturumda konuşan Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, "Bundan sonra oyunculara ’Milli takıma yüzde 100 kendinizi veremeyecekseniz gelmeyin’ diyeceğiz" dedi. Demirel, "Geçen hafta yapılan Beşiktaş-F.Bahçe maçında anne-akraba herkese küfür ediliyor. Böyle bir ortamda nasıl bu ürünü pazarlayacağız. Bir takım kaybettiği zaman ya hakem ya federasyon suçlanıyor. Türkiye’nin 10 yıl daha süreye ihtiyacı var" diye konuştu. Milli Takım Menajeri Doğan Hakyemez, NBA’de oynayan Türk oyuncuların milli takım şartlarına uyum sağlayamadığını söyledi. Gazetemiz Spor Müdürü Esat Yılmaer ise, 2006 Dünya Şampiyonası’nda 2010 için kadronun oluşturulması gerektiğine değinip, "NBA’de oyuncularımız kişisel özellikleriyle sonuca gidiyor. Milli Takım’da da aynı konsepti uygulamak istediklerinde problem ortaya çıkıyor" dedi. Timuçin ERİÇ

12 DEV ADAM VE DÜNYA ŞAMPİYONASI

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Kemer Limra Otel’de düzenlediği "43. Yıl Sporun Zirvesi" Semineri’nde, "12 Dev Adam ve Dünya Şampiyonası" konulu oturumda Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Basketbol Takımı Genel Menajeri Doğan Hakyemez ile Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Esat Yılmaer görüşlerini açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle