« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Terim’i alkışladı

Kasımpaşa maçı sonrası te-rörle ilgili sert açıklamalar yapan tecrübeli hoca, her kesimden takdir topladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Teknik Direktörü Fatih Terim, Kasımpaşa’yı 2-1 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, Gaziantep’te yaşanan bombalı saldırıya değindi. Terim’in bu açıklamaları büyük ses getirirken, her kesimden insan sosyal medyada tecrübeli teknik adama destek verdi. Fatih Terim, “Yazıklar olsun, Türk insanının ne örfünde ne ananesinde boyle birşey yoktur. Bu kadar ana baba evladına yazıktır” dedi.

Toplantıya katılmadı

Fatih Terim basın toplantısına katılmayacağını belirterek, şunları söyledi; “Sorularınıza cevap vermek için yayınıza geldim. Ama Gaziantep’teki olayları öğrendim. İçimden futbol konuşmak gelmiyor. Gaziantep’te olanları duyunca, bir yere ateş düşmüş, kardeş kardeşi vurmuş, burada iyi oynadık 3 puan aldık demeye utanıyorum. Yazıklar olsun, Türk insanının ne örfünde ne ananesinde boyle birşey yoktur. Bu kadar ana baba evladına yazıktır. Çok asabım bozuk, çok sinirim bozuk. Konuşasım yok. Kusura bakmayın özür diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Teröre toplu lanet

GAZİANTEP’te Karşıyaka Polis Merkezi’nin önünde gerçekleştirilen ve 8 vatandaşın yaşamını yitirdiği terör saldırısına futbol camiasından lanet yağıyor. Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere Süper Lig ve alt liglerdeki takımlar, teröre tepkilerini resmi internet sitelerinden yaptıkları açıklamalarla gösterdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler