« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye tek yumruk

Ay yıldızlıların teknik patronu Şenol Güneş, Avusturya maçı öncesi iddialı konuştu: ‘‘Rakibimiz bizi eleme maçlarından 2 defa eli boş gönderdi. Şimdi üzme sırası bizde. 14 Kasım'da tahsilatı yapacağız.’’

Ayhan GÜNER
SON GÜNCELLEME
GERİ SAYIM BAŞLADI

Milli maç için geri sayım başladı. Herkes ay yıldızlı takımın Avusturya engelini geçip Dünya Kupası'na gidip gitmeyeceğini konuşmaya başladı. Yani 47 yıllık özlem bitecek mi? Finaller öncesi adeta Sırat Köprüsü üzerinde duran takımımıza Fatih Terim'den, Basketbol Milli Takımı'na kadar herkes destek veriyor. Moral vermek için destek telgrafları yağdırıyor.

SIKINTIMIZ YOK

70 milyonu arkasına alan ve yarın oynanacak baraj maçı için iddialı konuşan teknik direktör Şenol Güneş, ‘‘Şimdi üzme zamanı bizde. 14 Kasım'da tahsilatı yapacağız’’ dedi. Güneş sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Takım çok iyi. Bir sıkıntımız yok. Arzu ederdi ki bu şampiyonaya iki takım da gitsin. Biz Avusturya ile tarihimizde 2 defa maç oynadık. İkisinde de yenildik.

11 SAVAŞAN ADAM

Şimdi üzme sırası bizde. Şampiyonaya gitmeyi çok istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz. Sahaya 11 savaşan aslan çıkacak. Herşeyleriyle mücadele edecek. Halkımızın beklentisini biliyoruz. Bunun için de oynayacağımız iki maçta herşeyimizi ortaya koyacağız. Tek düşüncem lejyoner oyuncularımızın takımlarında fazla şans bulmamaları. Ama onlar bunların üstesinden gelecektir.

SİGORTA RÜŞTÜ

Rakibimizi kesinlikle küçük görmüyoruz. İsrail karşısında 1-0 gerideyken maçı 1-1'e getirdiler. Bütün tedbirlerimizi aldık. Buradan avantajlı bir skorla dönüp, tahsilatı İstanbul'da yapacağız. Bu karşılaşmada da en büyük silahım Rüştü olacak. Dünya Kupası'na gidecek bir oyun sergileyeceğiz. İlhan Mansız ise daha tecrübesiz.

PAROLA: YENİLME

Rakibimiz karşısında emniyetimizi hiçbir zaman elimizden bırakmayacağız. Tedbirli oynayacağız. Yenilmiyorsan yenilme, taktiği bu maçta da geçerli olacak. Oyuncularımız mücadelelerinin yanı sıra maçtan kopmamaya da konsantre olacaklar. Rakibimizden daha iyi oynayarak istediğimiz sonucu alacağız. Zafer için tek yürek olduk.’’

Varsa yoksa Dünya Kupası

Ay yıldızlı futbolcularımız yarın oynayacakları Avusturya maçına konsantre olurken, 2002 Dünya Kupası Finalleri'ne gitmekten başka bir şey düşünmüyor. Milli Takım'ın tecrübelileri Ergün, Hakan Şükür, Rüştü, Alpay, Arif ve Tugay, ‘‘ Bizler bir çok şey gördük, tattık. Görmediğimiz tek bir şey kaldı. O da Dünya Kupası. Bizler bu yola baş koyduk. Anlatacak çok şeyimizin yanına Dünya Kupası'nı da ilave etmek istiyoruz. Türkiye'ye neşe içinde geleceğiz’’ dediler.

Milliler ilk peşinde

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası eleme grupları ve baraj maçlarında son dönemde uygulanan 5 günde 2 maçlık periyotlarda, henüz üst üste 2 galibiyet alamadı. Son 3 yıllık dönemde uygulanan, eleme grupları ve baraj müsabakalarında, 5 günde yapılan 2 milli maçı birden kazanmayı başaramadı. Milliler Avusturya karşısında şeytanın bacağını kırmak istiyor.

Sıkı koruma

Milli Takım, Avusturya'da sıkı güvenlik altında. Ay yıldızlı takımın kamp yaptığı yerde güvenlik kuvvetlerinin yanı sıra jandarma da bulunuyor. Kuş uçurtmayan güvenlik güçleri, olası bir saldırı için adeta kırmızı alarmda. Bu arada gurbetçilerimiz takımımıza büyük ilgi gösteriyor.

Beş yıldır yenilmiyoruz

Dünya Kupası finallerine katılabilmek için baraj maçlarının ilkinde yarın Avusturya ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı, son dönemlerde deplasmandaki eleme grubu maçlarında genelde başarılı sonuçlar alıyor. 31 Ağustos 1996 yılında Belçika'ya yenilen takımımız, son 13 maçta yenilgi yüzü görmedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler