Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Sutopu 1. Ligi'nde son 8 sezondur şampiyonluklara ambargo koyan Galatasaray, dünyaca ünlü antrenör Hırvat Elvis Fatovic'i Türkiye'ye getirdi.

Türkiye Sutopu 1. Ligi'nde son 8 sezondur şampiyonluklara ambargo koyan Galatasaray, dünyaca ünlü antrenör Hırvat Elvis Fatovic'i Türkiye'ye getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hırvatistan Milli Takımı Başantrenörü Ratko Rudic'in yardımcılığını yapan Elvis Fatovic, sarı-kırmızılı kulüple transfer görüşmesi yapmak için İstanbul'a geldi.

Ülkesinin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalyaya uzanmasında önemli rol oynayan Fatovic'i, sarı-kırmızılı ekibin Sutopu Şube Kaptanı Vakur Dağdeviren ve şube kaptan yardımcısı Mehmet Bilen ağırladı. Hırvat çalıştırıcı, Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu ve Kalamış Tesisleri'ni gezdikten sonra Türk Telekom Arena'da bulunan kulüp merkezine geçti.

Kulüp binasında Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun ile bir görüşme yapacak olan Fatovic'le anlaşma sağlanması durumunda, Galatasaray Sutopu Takımı'nın yeni sezonda başantrenörü Hırvat çalıştırıcı olacak.
Hırvat antrenör Fatovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın teklifinin kendisine çok ilginç geldiğini ve sarı-kırmızılı kulübün sutopunda çok başarılı bir takım olduğunu belirtti. Galatasaray'da çalışıp, Avrupa kupalarında başarı yakalamak istediğini vurgulayan Hırvat çalıştırıcı, “Benim kariyerim içinde Galatasaray önemli bir basamak olacak. İnanıyorum ki Galatasaray Avrupa'da da başarılı olacaktır. Altyapısı buna müsait bir takım” dedi.

Galatasaray Kulübü Sutopu Şube Kaptan Yardımcısı Mehmet Bilen ise, Fatovic'in dünya çapında bir antrenör olduğunu ve hedefleri doğrultusunda kendisini Türkiye'ye getirdiklerinin söyleyerek, “Türkiye'deki şampiyonluklar doyurdu artık bizi. Artık hedefimiz Avrupa'da başarı yakalamak. Bu nedenle şartlarda anlaşırsak böyle kariyerli bir antrenörle çalışmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başarılarla dolu sutopu kariyeri

Sporculuk kariyerinde Hırvatistan'ın en önemli hücum oyuncusu olan Fatovic'in, birçok uluslararası başarısı bulunuyor.

Oyunculuğunda, 2 Avrupa şampiyonluğu bulunan Fatovic, 128 kez formasını giydiği Hırvatistan Milli Takımı ile Avrupa ikinciliği sevinci yaşadı. Eski Yugoslavya Genç Milli Takımı'yla dünya ve Avrupa şampiyonu unvanını da taşıyan Hırvat antrenör, 2007 yılında sutopunu bıraktı.

Kısa bir antrenörlük kariyeri olmasına rağmen önemli başarılara imza atan Hırvat çalıştırıcı, Jug Dubrovnik takımıyla 2 Hırvatistan Kupası ve 1 Hırvat şampiyonluğu kazandı. Fatovic, en büyük başarısını Londra'da olimpiyat altın madalyasını kazanan Hırvatistan takımının yardımcı antrenörlüğünü yaparak elde etti.

Muhabir: Erkan Tiryaki / Çetin Arslancan
Yayıncı: Ersin Şiyhan
15:32 24/08/12
"


Bunları da Beğenebilirsiniz