Türkiye Seramik Federasyonu'nda yeni dönem

Hürriyet Haber
07 Haziran 2017 - 11:14Son Güncelleme : 07 Haziran 2017 - 11:15

Türkiye Seramik Federasyonu'nun yapılan genel kurulunda yeni yönetim belirlendi. İki yıl süre ile görev yapacak yeni yönetimnde, Erdem Çenesiz federasyonun yönetim kurulu başkanı olarak seçildi.

İstanbul Ataşehir’deki Federasyon Genel Merkezinde düzenlenen ve 2017-2019 döneminde görev yapacak Yönetim Kurulu’nun belirlendiği Genel Kurul’da Hakan Çanakçı, Nihat Özyurt, İlter Yurtbay ve Aydın Eşer Başkan Yardımcısı olarak seçildiler.

Yeni Yönetim Kurulu’nda Timur Karaoğlu, Hasan Pehlivan, Göksen Yedigüller, Hüseyin Tanış, Kürşad N. Özkaya, Mehmet Mercan, Nuri Gönenç, Kemal Yıldırım, Bekir Zapçı, Abdülhekim Yakut, Ercüment Arıcı, Salih Erez, Tolun Vural asil üyeler olarak yer aldı.

‘’AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’
Yeni Yönetimi seçen Delegelere teşekkür eden Erdem Çenesiz, geçmiş dönem başkanları ve yönetim kurullarına da Federasyon’un bu günlere gelmesindeki emeklerinden dolayı minnet duyduklarını ifade etti.

Çenesiz; Türkiye için önemli olan seramik sektörünün temsilcileri olarak dünyada rekabet gücü yüksek bir sektör olma yolunda azimle çalışmaya devam edeceklerini belirtti; "Bugün Türkiye, vitrifiye seramik üretiminde ve ihracatında Avrupa 1.'si, seramik kaplama malzemeleri üretiminde Avrupa 3.'sü, ihracatında ise Dünya 6.'sı. Türkiye Seramik Federasyonu olarak, doğrudan ve dolaylı olarak 252.000 kişiye istihdam sağlayan, 10 milyar TL ciro ve 1 milyar dolar ihracat yapan sektörü temsil ediyoruz. Özellikle son yıllarda Türk seramik sektörünün Avrupa'da olumlu algısı yükselirken, Amerika'ya olan ihracatta da artış trendi yaşandı. Sektörümüz tüm dünyada rekabet gücü yüksek, güçlü markaları olan bir sektör olma yolunda başarıyla ilerlemektedir.’’

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı