« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Şampiyonası Yunanistan'da

Motosiklette sezonun ilk yarışı olan Türkiye Pist ve Süpermoto 1. ayak yarışmaları Yunanistan'da yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 1. ayak yarışmalarının 5-6 Mart tarihlerinde Yunanistan'ın Serres Pisti'nde yapılacağını bildirdi.

Yarışmalara katılacak Türk sporcuların ulaşım, konaklama ve vize masraflarını federasyon olarak karşılayacaklarını ifade eden Uçar, şöyle konuştu:
“İstanbul Park'ta 4 olmak üzere toplam 6 yarışma yapacağız. Bunların ikisini Yunanistan'da gerçekleştireceğiz. Sezon açılışımız da Yunanistan'da olacak. Çünkü, Formula 1 Türkiye Grand Prix hazırlıkları nedeniyle İstanbul Park'ı ilk yarışlarımızda kullanamayacağız. Bu nedenle Yunanistan'a gitmek zorunda kaldık. Bunu dostluk adı altında gerçekleştirmek istiyoruz. Yunanistan Federasyon Başkanına da söyledim. Yunan sporcuların da katılmasının güzel olacağını ilettim. Sporcularımız yurt dışı yarışma ve seyahat tecrübesi kazanmış olacaklar.”

Yurt dışında yarışmanın sporcuların diğer yarışmacılarla kaynaşması açısından avantaj oluşturduğunu belirten Uçar, “Sporcularımız yurt dışında daha iyi yarış çıkarıyor. İstanbul Park'taki yarışmalara da Yunanlı sporcuları davet edeceğiz” diye konuştu.

Yunanistan'daki sezonun açılış yarışmalarına 97 sporcunun başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz