Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye - Rusya maçında büyük skandal

Rusya ile oynadığımız Dünya Grand Prix'si finalleri maçı, eşine az rastlanır bir olaya sahne oldu. Hakemin kararına yaptığımız itirazda önce bizi haklı bulan bilgisayar, sonra fikir değiştirdi!

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Voleybol Dünya Grand Prix'sinin üçüncü gününde Rusya ile oynadığımız maça hakem kararları damga vururken, özellikle tie break setinde yaşanan bir pozisyon büyük tartışmalara ve çok ilginç bir olaya sahne oldu.

Tie break setinde Ruslar 12-10 öndeyken Gözde'nin hücumunda hakem çizgiye basıldığı gerekçesiyle hata kararı verdi. Türkiye'nin skoru 12-11'e getirmesi gerekirken Rusya'nın 13-10 öne geçmesi anlamını taşıyan bu karar sonrası Millilerden itiraz geldi.Hakemler bu itiraz üzerine kamera görüntülerine başvurdu. Pozisyon izlendiğinde bilgisayardan "hata yok" sonucu çıktı. Ancak, bu kez Ruslar itiraz etti, hakemler de bilgisayar sonucuna rağmen bu itirazları dikkate aldı. Görüntüler yeniden izlendi az önce 'faul yok' görüntüsü veren bilgisayar 'fikir değiştirip' Gözde'nin çizgiye bastığı sonucuna ulaştı! Yaklaşık 5 dakika duran oyun Ruslar'ın 12-11 üstünlüğü yerine 13-10 üstünlüğüyle yeniden başladı. Devamında Rusya seti 15-12 kazandı ve maçtan 3-2 galip ayrıldı.

Türkiye - Rusya maçında büyük skandal

Bilgisayardan önce 'faul yok' görüntüsü çıkarken daha sonra Ruslar'ın itirazı üzerine yapılan yeni incelemede 'faul var' görüntüsü çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler