Türkiye Pakistan telekomuyla ilgileniyor

Hürriyet Haber
07 Ekim 2003 - 13:18Son Güncelleme : 07 Ekim 2003 - 13:18

Türkiye'nin Karaçi Konsolosu Fevzi Uslubaş, Türk telekom şirketlerinin Pakistan Telekomünikasyon Şirketi'nin (PTCL) özelleştirilmesiyle çok yakından ingilendiğini belirterek Türkiye'nin bu konuda Pakistan Özelleştirme Bakanlığıyla temasta olduğunu söyledi.

Pakistan basınına göre, Fevzi Uslubaş, Pakistanlı gazeticilerle sohbet toplantısında, "Bizim telekom sektörümüz çok ileri ve sektörün Pakistan'da büyük bir potansiyeli var. Türk telekom şirketleri burada girişimde bulunmakla gerçekten ilgilidir" dedi.

Bu çerçevede PTCL'nin özelleştirilmesini yakından takip ettiklerini anlatan Uslubaş, Türkiye'nin ilgili kurumunun Pakistan Özelleştirme Bakanlığıyla temasta olduğunu da kaydetti. Başbakan Erdoğan'ın Pakistan ziyareti sırasında telekom sektöründe işbirliği konusunu görüştüğünü anlatan Uslubaş, Pakistan'ta bir güvenlik tehdidinin bulunmadığını ifade ederken Batılı basının meydana gelen bazı olayları abarttığını da kaydetti.

Uslubaş, 8-10 Ekim tarihlerinde Karaçi Sergi Merkezi'nde açılacak olan Türk ürünleri sergisine çok sayıda Türk şirketinin standı olacağını belirtirken de bu amaçla Türkiye'den işadamları ve hükümet yetkililerinden oluşan 40 kişilik bir heyetin Karaçi'ye geleceğini de söyledi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı