« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Olimpiyat Köyü'nde farkını ortaya koydu

Olimpiyat köyünde milli sporcuların kaldığı blok, grafik çalışmasıyla en göz alıcı binalardan biri halinde geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bloklara yerleşen atletlerin hemen hemen tamamının odalarının balkonlarına ya da camlarına ülkelerinin bayraklarını asmasıyla renkli görüntüler ortaya çıkarken, Türkiye kafilesinin kaldığı bloktaki balkonlara Türk bayrağı giydirilerek dikkat çekici bir görüntü oluşturuldu.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan  yaptığı açıklamada, “Elimizde yeterince Türk bayrağı vardı ve balkonlarımıza da asmıştık. Ancak kafilenin yönetimiyle bir araya geldik ve bu şekilde daha güzel olacağını düşündük. Londra'da yaşayan bir Türkle irtibata geçtik ve süreci başlattık” diye konuştu.

Bu projeyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Basketbol Milli Takımının maçına geldiği güne yetiştirmeyi çok istediklerini belirten Baykan, “Ancak bildiğiniz gibi dışarıdan olimpiyat köyüne giriş ve çıkışlar izne bağlı. O güne yetiştiremedik. Balkonlara asılan bayrakların Sayın Başbakanımızın hoşuna gittiğini sonradan Sayın Bakanımız aracılığıyla öğrendik” dedi.

Bloklara Türk bayraklarının giydirilmesiyle çok güzel bir görüntü meydana geldiğini dile getiren Baykan, şu ana kadar çok olumlu tepkiler aldıklarını vurguladı.

Türk bayraklarının başka ülkelerin sporcularının ilgisini de çektiğine işaret eden Baykan, “Çok güzel bir görüntü meydana geldi. Mekanlara şeref veren insanlardır. Bulunduğumuz ortamı güzelleştirmek, artı bir değer katmak amacıyla böyle bir girişimde bulunduk” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz