« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye’nin yenilgisi anne acımı hafifletti

Bosna maçı öncesi annesini kaybeden Norveç Teknik Direktörü Hareide, takımının galibiyeti ve Türkiye’nin yenilgisinin anne acısını hafiflettiğini söyledi.

Ünsal TURAN / DHA
SON GÜNCELLEME
A Milli Takımımız’ın Yunanistan’a kendi evinde 1-0 yenilmesi, grup ikinciliği için yarıştığımız Norveç’te bayram havası estirdi. Bosna Hersek’i deplasmanda 2-0 yenerek grupta ikinci sıraya yükselen Norveç’in teknik direktörü Age Hareide, maçtan bir gün 89 yaşındaki annesinin ölüm haberini aldığını ancak yine de karşılaşmaya çıktığını söyledi. Hareide, "Oyuncularımın konsantrasyonunun etkilenmemesi için annemin ölüm haberini onlardan saklayıp, normal programıma devam ettim. Bizim Bosna karşısında aldığımız galibiyet ve Türkiye’nin yenilmesi, annemin ölümüyle duyduğum acıyı hafifletti" dedi.

Bu arada Bosna Hersek’le Türkiye-Yunanistan maçından 1 saat sonra karşılaşan Hareide’nin, devre arasında oyuncularını, "Türkiye yenildi. Ne dersiniz, ateşin üzerine benzin dökelim mi?" diyerek ateşlediği belirtildi. Takımın yıldız ismi John Arne Riise, Türkiye’nin mağlubiyetinin kendilerine vitamin hapı gibi geldiğini belirterek, "Hareide’nin konuşması bizi ateşledi. İyi oynamamamıza rağmen üç puan aldık. Şimdi Türkiye’ye karşı daha iyi bir oyun sergileyerek mutlaka bir galibiyet almamız gerekir" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz