Gündem Haberleri

  Türkiye’nin tarihini keşfedin

  Turan YILMAZ / ANKARA
  27.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hayrünnisa Gül, yemek öncesinde hitap ettiği yaklaşık 90 konuğuna, “Farklılıklarını ahenk içinde bir arada yaşatmayı başaran Türkiye’nin zengin mozaiğinde kültür, kimlik ve değerlerinizden bir şeyler bulur, kendinizi yabancı gibi hissetmezsiniz. Ülkemiz, insanımız keşfedilmeye değer pek çok zenginliği bünyesinde barındırmaktadır. Sizlere tavsiyem, resmi diplomatik çevrenin dar kalıplarına sıkışmadan bu ülkenin tarihi ve kültürel değerlerini mümkün olduğu kadar keşfetmeye çalışın” dedi.

  Hayrünnisa Gül, soykırım inkarını suç sayan yasayı kabul eden Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili’nin eşi Sabine Bili’nin davet edilmediği yemekteki konuşmasında şöyle dedi: “Dünyanın dört bir yanında açlıktan, ilaçsızlıktan, terör ve savaşlardan binlerce insanın hayatını kaybettiği bir yılı daha geride bıraktık /images/100/0x0/55eaf14bf018fbb8f8a0a88dne yazık ki. Her yeni yıl geçmişin muhasebesini yapmak ve tüm insanlık için barış ve huzur dolu bir geleceğe dair ümitlerimizi tazelemek adına bir fırsat oluyor. Umarım 2012 yılı artık bu iyi dileklerin sözde kalmayıp gerçeğe dönüştüğü, herkesin birbirine daha duyarlı olduğu, saygı gösterdiği, hoşgörüyle yaklaştığı bir yıl olur.”

  Menüde kıymalı yağlama

  Hayrünnisa Gül, alkollü içki servisi de yapılan yemekte konuklarına memleketi Kayseri’nin mutfağından “kıymalı yağlama”nın da yer aldığı bir menü ikram etti. Menüde, “zeytinyağlı pancar soslu lahana sarma, kıymalı yağlama, roka salatası, ılık rezene közlenmiş biber ve deniz börülcesi ile lagos ve sultan muhallebili kabak tatlısı” yer aldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı