KAYSERİ HABERLERİ

Türkiye’nin Resmi Kurum Tarafından Yapılan En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli

IHA
12.10.2015 - 17:14Son Güncelleme :

MEİLKGAZİ

IHA

Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi Belediyesince gerçekleştirildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan Yıldırım Beyazıt Pazar yeri çatı katında güneş enerjisi santralinin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.
BELEDİYENİN TÜM TESİSLERİN 3/1 ENERJİSİ BURUDAN…
Çatı üstü güneş santralinin toplam 3000 panelden oluştuğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilecek enerjinin direkt olarak Kayseri Elektrik Şirketine satılacağını kaydetti.
5 YILDA TESİS AMORTİ EDECEK…
Güneş enerji santralinin 5 yılda kendini amorti edeceğini yani inşaat maliyetini karşılayacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak çağın enerji çağ olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü artık tüm iş ve işlemler makine ile yapılmaktadır. Buna enerji tüketimi demektir. Hatta otomobiller ile elektrik enerji ile çalışmaktadır. Yine Kayseri de ilk elektrikli resmi otomobili biz aldık. Enerji tüketimi karşılamak için Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi belediyesince gerçekleştirilmektedir. Toplum 3000 panelden oluşmaktadır. Yılda 900.000 KW elektrik üretecek olup tamamı Kayseri Elektrik şirketine verilecek ve belediyenin elektrik harcamasından mahsup edilecektir. Dolayısı ile Melikgazi Tesislerin tamamı bu üretimden karşılanacaktır. Güneş santrali 5 yılda kendini amorti edecek olup santral bu yıl Aralık oyunda tamamlanarak enerji üretimine başlayacaktır” dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, çatı üstü güneş santralın 1.800.000 TL’ye inşa edileceğini ancak yılda 350.000 TL gelir elde edileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türkiye’nin Resmi Kurum Tarafından Yapılan En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’nin Resmi Kurum Tarafından Yapılan En Büyük Çatı Üstü Güneş Paneli haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı