AYDIN HABERLERİ

Türkiye’nin İlkleri Rusya’da Görücüye Çıktı

IHA
23.09.2015 - 09:07Son Güncelleme :

TÜRKİYE'NİN İLKLERİ RUSYA'DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI OKT ÜRÜNLERİ BEĞENİ TOPLADI

IHA

Rusya’nın Başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuarı’nda OKT Trailer’ın inovatif ve yenilikçi düşünceyle ürettiği araçları hayranlık oluşturdu. Türk mühendislerinin ve işçilerinin koşulsuz emekleriyle üretilen araçlar Rus işadamlarından tam not aldı. Türkiye’de ilk defa üretilen Süt Tankeri ile birlikte benzersiz özelliklere sahip W Tip Alüminyum Silobas ve Silindirik Akaryakıt Tankeri’ni katılımcıların beğenisine sunan OKT, Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuarı’nda ilgi odağı oldu.
OKT teknolojisi ile üretilen paslanmaz, izolasyonlu Süt Tankeri, fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördü. 7.780 kg ağırlığında 28.000 litre taşıma kapasiteli yeni nesil Süt Tankeri, şasi üzerinde birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak üretildi. Türkiye’de devrim yaratan mühendislik harikası Süt Tankeri’nin satışı yine Türkiye’ye gerçekleşti. Avcı Tarım tarafından satın alınan Süt Tankeri, Rusya’dan döner dönmez Türkiye’nin karayollarında boy göstermeye başlayacak.
Moskova’da düzenlenen Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuarı’na sürekli katıldıklarını ifade eden OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş: “Comtrans Ticari Araçlar Fuarı, Türk işadamlarına Rusya başta olmak üzere uluslararası arenada uzun dönemli ticari işbirliği imkanları sunuyor. Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuar’ında Türkiye’de ilk defa ürettiğimiz Süt Tankerini sergileyerek büyük ses getirdik. Süt tankerimiz ile birlikte W Tip Alüminyum Silobas ve Silindirik Akaryakıt Tankerimizi de iş adamlarının beğenisine sunduk. Gövde yapısında enlemesine eksiz ve yekpare levhalar kullanarak kesintisiz, yüksek performanslı ve robotik kaynak teknolojimiz ile ürettiğimiz uzun ömürlü ve güvenli kullanım sunan araçlarımıza yönelik iş adamlarından olumlu geri dönüşler aldık” diye konuştu.
Fuara katılan diğer üretici firmalar arasında farklılık oluşturarak Türk Sanayisi’nin gücünü uluslararası platformda gösterdiklerini sözlerine ekleyen Maraş, “Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek amacıyla tüm enerjimizi uzun ömürlü ve yüksek mukavemetli araçlar üretmek için harcıyoruz. Sektöründe eşsiz ve katma değeri yüksek ürünlerimiz ile hem ülke ekonomimize hem de şirketimizin hizmet sunduğu pazarlardaki faaliyetlerine katkı sağlıyoruz. “ dedi.
Rusya’da yaşanan ekonomik kriz dolayısı ile fuara katılımın geçmiş yıllara göre daha az olduğunu ifade eden Maraş, “Rusya’daki ekonomik kriz ve para piyasalarındaki dalgalanmalar sonucunda Comtrans’15 Fuarı’nın katılımcı ve ziyaretçi sayısında belirli oranda düşüş yaşandı. Özellikle Türkiye’den birçok treyler üreticisi fuara katılmamayı tercih etti. Nitekim Türk şirketleri, sadece ihracat hacminin genişlediği dönemlerde değil aynı zamanda daraldığı dönemlerde de uluslararası fuarlara katılarak faaliyet gösterdiği pazarlarda sürdürülebilirliğini sağlaması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Türkiye’nin İlkleri Rusya’da Görücüye Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’nin İlkleri Rusya’da Görücüye Çıktı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı