Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusundan biri benim

Hande Ataizi, "Melekler Adası"ndan hemen sonra "Sev Kardeşim" ile izleyicinin karşısına çıkmaya başladı. İlk bölümü dün yayınlanan dizinin tutacağından emin olduğunu söyleyen Ataizi, oyunculuğu konusunda da iddialı konuştu: "Kendimi Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusu arasında görüyorum. Bu konuda mütevazı davranmayacağım."

Dilek DALLIAĞ
07 Şubat 2006 - 23:10:25

Reyting kaygınız var mı?

Diziler zaten reyting kaygısı üzerine oturmuş durumda. Benim reyting kaygımın olmaması ihtimal dışı. Ayrıca dizi reyting almazsa, ben bu işi bilmiyorum demektir. 11 yıllık tecrübem var. Çok iyi bir Türk dizisi izleyicisi değilim, ama neler seviliyor çok iyi biliyorum. Her şeyden önce ekip arkadaşlarımızla aramızda çok güzel bir sinerji oluştu. Dizi Davut Güloğlu ile benden ibaret değil. Ahmet Gülhan, Serdar Gökhan, Zeynep Gülmez, Defne Yalnız, Nail Kırmızıgül, Kamil Sönmez, Fadik Atasoy ve Yeliz Şar gibi birçok oyuncu arkadaşımız var. Kadro o kadar iyi ki ben kendimi onların arasında en kötü isim olarak görüyorum. Senaryo da çok sıcak.

- Siz iyi bir oyuncu musunuz peki?

İyi bir oyuncuyum. Kendimi Türkiye’nin ilk 5 kadın oyuncusu arasında görüyorum. Bu konuda mütevazı davranmayacağım.

- Kendinize hangi kadın oyuncuları örnek alıyorsunuz?

İtiraf etmeliyim ki dünya sinemasında kıskanılası çok oyuncu var. Çünkü çok güzel prodüksiyonlar yapılıyor. Onlarla kıyaslayınca biz burada çelik çomak oynuyoruz. Tabii son zamanda Türkiye’de de çok güzel filmler çekiliyor. Dünyaya adım adım yaklaşıyoruz. Gönlümde bir sinema filmiyle izleyici karşısına çıkmak var. Bahsettiğim tabii ki yurt dışında, bir Hollywood veya Avrupa sineması projesi. Çünkü yavaş yavaş bizde de Sharon Stone’lar yer almaya başladı. Eskiden bunlar hayaldi. Artık onlar bile hasbelkader gelip bizim dizilerimizde oynayabiliyorlar.

- Davut Güloğlu’nun oyunculuğunu nasıl buldunuz?

Bir kere Davut Güloğlu oyunculuk iddiasında olmayan biri. Ona "Eğer bu işte başarılı olmak istiyorsan, ekstradan hiçbir şey yapma! Bağırmadan konuş, doğal ol" dedim. Esprilerde onu çok rahatlatıyorum. Aynı zamanda ben de onu şakacı biri olarak görüyorum. Hareketleri ve tarzı hoş.

- Davut Bey’in oyuncu koçluğunu yapmış oluyorsunuz bir bakıma...

Kendi bölümlerimde evet. Ayrıca Davut gerçekten zeki bir insan. Ben öyle oyuncularla çalıştım ki, 20 filmi olmasına rağmen hálá reji alamıyor. Eylem ve ağzından çıkan lafın koordinasyonunu bile sağlayamayanlar var. Üstelik bunlar oyunculuk iddiasında olan insanlar. Davut’un öyle bir problemi yok. Huzurlu ve rahat bir şekilde ekibe uyup herkesi rahatlatıyor.

- Davut Bey de size müzik alanında yardımcı oluyormuş...

Evet, her aklına geldiğinde çok iyi bir sesimin ve müzik kulağımın olduğunu söylüyor. Ben bu zamana kadar hep direndim, "Ben oyuncuyum, herkes bildiği işi yapsın" dedim. Fakat şarkı söylemeyi de çok seviyorum. Yaparsam da güzel bir iş olsun istiyorum. Laf olsun diye albüm yapmak niyetinde değilim. Oyunculuğumun yanı sıra bu yola başkoymalıyım. Müzik sektöründe de savaşacak durumum olmalı. Bu zamana kadar çok teklif geldi, hatta imzalardan döndüm. Doğru zamanı bekliyorum.

- Dizide aşk yaşanacak mı?

Hiç belli olmaz. Davut’la motosiklet kazası sırasında tanışıyoruz. Aşk olup olmayacağını hep beraber göreceğiz. Dizide sürekli peşimden koşup beni iknaya çalışacak ama ben pek ikna olmayacağım. Ağırdan alan kadın rolündeyim.

- Bu dizide de bir aşk söylentisi çıkar mı sizce?

11 yıldır bu işin içindeyim, bir de sevgilim var. Sanmıyorum. Zaten olmayan şey yazılmıyor. 14 aylık ilişkime gölge düşürecek bir harekette bulunmam.

- Ufukta evlilik var mı?

Hayır, yakında evliliği düşünmüyorum. Mert’le (İncekara) çok güzel bir birlikteliğimiz var. Benden 5 yaş küçük olması da bir şey değiştirmiyor. Artık günümüzde kadınlar kendilerinden küçük erkeklerle birlikte olmaya başladı. Bence bu da gayet normal. Hatta çıtır denildiğinde Mert buna çok kızıyor. "Ben 30 yaşına merdiven dayadım, nerem çıtır" diyor.

EVLİLİĞE SICAK BAKIYORUM

- Bu ilişkinizden önce başınızdan bir evlilik geçti. 24 saat süren o evlilik, evliliğe bakış açınızı değiştirdi mi?

Sizce kuyruğumu bacaklarımın arasına sıkıştırıp depresyona mı girmem gerekiyordu? Şu anda öyle bir düşüncem yok. Ama evliliğe sıcak bakıyorum.

- Çocuk düşünüyor musunuz peki?

Hayır, ilk önce evlenmemiz şart. Eğer başka bir Avrupa ülkesinde yaşıyor olsaydık, hiç düşünmeden evlilik dışı hamile kalırdım. Fakat bizim ülkemiz bu tip konularda çok hassas. Gelenek ve göreneklerine aykırı olduğundan, toplum bunu kaldırmıyor. Çocuk dediğin bence legal bir ilişkinin sonucunda olmalı.

Bir aksiyon-macera

filminde oynayacağım


Çekimleri Bursa-Tirilye’de süren "Sev Kardeşim"in başrol oyuncusu Davut Güloğlu, daha yolun başında gözünü beyazperdeye dikti. İlk dizisi için kamera karşısında olan Güloğlu, "Sinemada diziden daha başarılı olacağımı göreceksiniz" diyor.

- Bu sizin ilk diziniz, iddialı mısınız?

İlk dizim olmasına rağmen başarılı olacağıma inanıyorum.

- Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül gibi isimleri kendinize örnek alıyor musunuz peki?


Ben hiç yerli dizi seyretmiyorum ki... Fırsatım olmuyor. Örnek aldığım biri de yok.

- Dizi aşkları zaman zaman gerçek hayata taşınıyor. Hande Ataizi ile aranızda böyle bir yakınlaşma olabilir mi?

Hande Hanım çok yetenekli, başarılı ve güzel bir hanım. Benim gönlüm de şu anda bomboş. Hande Hanım’la çok iyi arkadaşız şu anda.

- Emel Müftüoğlu ile hep gizli saklı yaşadınız aşkınızı. Nez’le ortaya çıktınız ama onda da final çok olaylı oldu. Aşk konusunda şanssız mısınız?

Aslında şanssız değilim. Ama bazen ayrılıklar hazmedilmiyor. Ben ise çok güzel hazmeder, başlarken de ayrılırken de çok güzel kararlar alırım. Bittikten sonra ilişki hakkında yorum yapmak hoş değil. Eğer biri biten ilişki ardından konuşuyorsa, bu onun ilişkiyi kaldıramadığının göstergesidir. Eğer öyleyse ben onu Allah’a havale ediyorum.

- Nez size tokat atmış...

Bir kadından tokat yemek erkeği küçültmez. Ama öyle bir şey olmadı. Ben yine de kötü bir şey demiyorum. Kadının vurduğu yerde gül biter.

- Bir sinema filminde oynamayı düşünüyor musunuz?

Aksiyon-macera filminde oynamak istiyorum. Orada dizi filmdekinden daha başarılı olacağımı siz de göreceksiniz.

- İddialısınız...

Ben her şeye iddialı başlarım.

- Peki o filmde kadın oyuncunun kim olmasını istersiniz?

En büyük hayalim Shakira’yla oynamak. Beni zaten bir tanısa "Şimdiye kadar erkek görmemiştim" der ve bir daha Türkiye’den ayrılmak istemez. Yerli isimlerden ise Nil Karaibrahimgil ile oynamak isterdim.

HANDE, HÜLYA VE GÜLBEN’DEN İYİ

- Hande Ataizi’nin sesini çok beğeniyormuşsunuz. Bu doğru mu?

Evet, zaten bu konu üzerinde çalışıyoruz. Deyim yerindeyse onu kandırdım. Albüm çıkaracağız, içinde pop-fantazi arasında parçalar olacak. Sezen Aksu’dan parça almayı düşünüyor. Mankenlikten şarkıcılığa geçiş yapan isimleri saymıyorum bile, fakat Hülya Avşar ve Gülben Ergen’den de güçlü, çok iyi bir ses Hande. Bana okuduğu şarkılar sırasında hiç detone olmadı, hayret ettim. Ben de oyunculukta çok iyi olacağım. Başarıyı ve hırsı seviyorum.

Mümtaz’ın rolünü almak çok acı

Sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürülen Mümtaz Sevinç’in rolünü ikinci bölümden itibaren devralan Serdar Gökhan, bunun büyük bir acı olduğunu söyledi.

- Bu role başlangıcınız biraz üzücü oldu...Neler söyleyeceksiniz?

Bu çok acı bir durum. Mümtaz Sevinç’i kaybettik ve Osman Yağmurdereli’nin ısrarlarına dayanamayarak Rasim karakterinin devamını üstlendim. Keşke ne o rahmetli olsaydı ne de ben gelip onun yerine oynasaydım.

- Daha önce hiç bir başkasının rolünü devralmış mıydınız?

Oyunculuk kariyerimde 42’nci yıla girdim. 127 filmde rol aldım. Başıma ilk defa böyle bir şey geliyor. Elimizden geldiğince arkadaşımızı yaşatmaya çalışacağız.

- Yeni bir projeniz varmış...

Evet. Senaryosu bana ait, yönetmeni de ben olacağım. Bir sinema filmi, adı da "Hacı Murat"... Gürcistan ve Azerbaycan’da çekeceğiz çünkü konu Kafkasya’da geçiyor. Başrolde ben varım. 5 bin kişilik dev bir kadro olacak. Eski oyuncular da yer alacak içinde. Yeni oyunculardan umutlu değilim. Çünkü ne at binip kılıç sallayacak ne de atın üzerinde dört nala koşup savaşacak adam var içlerinde.

- Cüneyt Arkın da var mı?

Alırız tabii Cüneyt Arkın’ı da. Oyuncuları şu anda açıklayamam ama çoğu Azerbaycan ve Türkmenistanlı. Yerli oyuncular ise bizim eski Yeşilçam oyuncuları... Kadın oyuncu olarak yerli isim düşünmüyorum. Çünkü 3-4 bin atlı proje. Aşağı yukarı 3 bin at hazırladık. Bütçe 21 milyon dolar. Belki de Türkiye’de ilk kez böyle kostümlü bir tarihi film yapılacak.

- Bu parayı nereden bulacaksınız?

Bulduk, o hazır. Nereden bulduğumuzu söyleyemeyeceğim, sır! Sponsorlukla alakası yok ama. Kendi imkanımızla topladık.

Yayınlanma Tarihi : 08 Şubat 2006 - 00:00:00
Etiketler:


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün