KONYA HABERLERİ

Türkiye’nin En Hızlıları Arasında Konya’dan 3 Firma

IHA
12.08.2015 - 11:53Son Güncelleme :

TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE, TEPAV VE ALLWORLD NETWORK İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN, TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLERİ YARIŞMASI "TÜRKİYE 100" SONUÇLANDI. SATIŞ GELİRLERİNDEKİ ARTIŞ HIZINA GÖRE BELİRLENEN LİSTEDE KONYA'DAN 3 FİRMA YER ALDI.

IHA

TOBB öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri yarışması "Türkiye 100" sonuçlandı. Satış gelirlerindeki artış hızına göre belirlenen listede Konya’dan 3 firma yer aldı.
Listedeki firmalara TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı bir törenle plaket takdim edilirken, Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alan Konyalı firmaları tebrik etti.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri Yarışması ‘Türkiye 100’de, Konya’dan Berika Teknoloji Medikal, Panek Gıda ve Panplast’ın yer aldığı bilgisini paylaşan KSO Başkanı Memiş Kütükcü, “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Şirketleri arasında şehrimizi temsil eden Berika Teknoloji Medikal satış gelirlerini yüzde 659 oranında artırarak 11. sırada yer almıştır. Ayrıca listenin 51. sırasında satış gelirini yüzde 134 oranında artıran Panek Gıda ve 86. sırasında satışı gelirini yüzde 89 artıran Panplast şirketlerimiz bulunmaktadır. Konya’mızı temsil eden bu firmalarımızın çalışanlarını ve yöneticilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
ÖRNEK BAŞARI
Türkiye’nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 24 firma ile temsil edilen Konya’nın En Hızlı Büyüyen Şirketler arasında da 3 firma ile yer almasının şehrin sanayideki gelişimini açıkça ortaya koyduğunun altını çizen Başkan Kütükcü, Konyalı firmaların ölçek büyütmeye ihtiyacı olduğunu, bu firmaların başarısının da ölçek büyütme arzusunda olan diğer firmalara örnek teşkil ettiğini vurguladı. KSO olarak Konyalı firmaların daha yüksek katma değer üreterek karlılıklarını artırmaları için önemli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Başkan Kütükcü, “Bu çalışmalar ve şehrimizin girişimci ruhu ile birlikte önümüzdeki yıllarda sanayimizin ülke ekonomisine katkısı daha da artacaktır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Türkiye’nin En Hızlıları Arasında Konya’dan 3 Firma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’nin En Hızlıları Arasında Konya’dan 3 Firma haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı