Konya Haberleri

KONYA HABERLERİ

  Türkiye’nin En Büyük Kamu Yönetimi Kongresi Konya’da

  IHA
  31 Ağustos 2015 - 13:38Son Güncelleme : 31 Ağustos 2015 - 13:38

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, KAMU YÖNETİMİ BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. M. AKİF ÇUKURÇAYIR, "KONYA KONGRE MERKEZİ OLMA YOLUNDA GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLİYOR" DEDİ.

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 15-17 Ekim 2015 tarihlerinde Konya’da KAYFOR-13 ( Kamu Yönetimi Forumu) kongresini düzenleyecek.
  Konya Novotel-İbis Otel’de gerçekleştirilecek olan kongre ulusal katılımcıları, akademik çevre ve paydaşları bir araya getirecek.
  “KONYA İÇİN GURUR VERİCİ”
  Selçuk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Akif Çukurçayır, “Konya, kongre merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor. Çok önemli uluslararası ve ulusal kongreler artık Konya’da yoğunlaşmaya başladı. Kentin bunu çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Dünyayı sevgi, tolerans ve insanlıkta birleşmeye çağıran Mevlana kenti Konya’da böyle bir kongrenin düzenleniyor olması Konya için gurur verici” dedi.
  “66 ŞEHİRDEN 300 KATILIMCI BİLDİRİ SUNMAK İÇİN BAŞVURDU”
  Türkiye’nin en büyük kamu yönetimi kongresinin Konya’da düzenleneceğini belirten Prof. Dr. Çukurçayır, “KAYFOR-13, 13 yıldır kamu yönetimi akademisyenlerini, uzmanları, politikacıları, bürokratları, STK’ları bir araya getirmektedir. Selçuk Üniversitesi’nin bütün Konya ile birlikte yönetişim anlayışıyla 13’sünü düzenlediği kamu yönetimi kongresi KAYFOR’a 66 farklı şehirden, 92 üniversite ve kurumdan yaklaşık 300 katılımcı bildiri sunmak üzere başvurdu. Kongre’de hem yerel yöneticilerin, hem akademisyenlerin, hem de mülki idarecilerin katılabileceği özel paneller de planlandı” diye konuştu.
  TEMEL KONU REFORM
  Kongrenin temel konusunun reform olduğunun altını çizen Prof. Dr. Çukurçayır, “Türkiye’de çok önemli ve etkili yönetim reformları yapıldı ve bu reformlar devam etmektedir. Ancak uygulama sorunlarının ve sonuçlarının da tartışılması gerekmektedir ki, güçlü, etkin, verimli ve katılımcı bir yönetim sistemi oluşabilsin. Reformlar mülki idareyi, yerel yönetimleri, vatandaş beklentilerini, idari kapasiteyi; verimli, etkin ve demokratik hizmet sunumunu yakından etkileyen düzenlemelerdir. Kongreler de yönetim düzenlemelerinin küresel, ulusal, yerel boyutlarını da tartışmak için çok önemli fırsatlar ortaya çıkarır” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KonyaBugün11 ºCÇok Bulutlu
  • Pazr10 ºC
  • Pzts12 ºC
  • Salı13 ºC
  • Çarş14 ºC
  • Perş15 ºC
  • Cuma17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı