KONYA HABERLERİ

Türkiye’nin En Büyük Kamu Yönetimi Kongresi Konya’da

IHA
31.08.2015 - 13:38Son Güncelleme :

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ, KAMU YÖNETİMİ BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. M. AKİF ÇUKURÇAYIR, "KONYA KONGRE MERKEZİ OLMA YOLUNDA GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLİYOR" DEDİ.

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 15-17 Ekim 2015 tarihlerinde Konya’da KAYFOR-13 ( Kamu Yönetimi Forumu) kongresini düzenleyecek.
Konya Novotel-İbis Otel’de gerçekleştirilecek olan kongre ulusal katılımcıları, akademik çevre ve paydaşları bir araya getirecek.
“KONYA İÇİN GURUR VERİCİ”
Selçuk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. M. Akif Çukurçayır, “Konya, kongre merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor. Çok önemli uluslararası ve ulusal kongreler artık Konya’da yoğunlaşmaya başladı. Kentin bunu çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Dünyayı sevgi, tolerans ve insanlıkta birleşmeye çağıran Mevlana kenti Konya’da böyle bir kongrenin düzenleniyor olması Konya için gurur verici” dedi.
“66 ŞEHİRDEN 300 KATILIMCI BİLDİRİ SUNMAK İÇİN BAŞVURDU”
Türkiye’nin en büyük kamu yönetimi kongresinin Konya’da düzenleneceğini belirten Prof. Dr. Çukurçayır, “KAYFOR-13, 13 yıldır kamu yönetimi akademisyenlerini, uzmanları, politikacıları, bürokratları, STK’ları bir araya getirmektedir. Selçuk Üniversitesi’nin bütün Konya ile birlikte yönetişim anlayışıyla 13’sünü düzenlediği kamu yönetimi kongresi KAYFOR’a 66 farklı şehirden, 92 üniversite ve kurumdan yaklaşık 300 katılımcı bildiri sunmak üzere başvurdu. Kongre’de hem yerel yöneticilerin, hem akademisyenlerin, hem de mülki idarecilerin katılabileceği özel paneller de planlandı” diye konuştu.
TEMEL KONU REFORM
Kongrenin temel konusunun reform olduğunun altını çizen Prof. Dr. Çukurçayır, “Türkiye’de çok önemli ve etkili yönetim reformları yapıldı ve bu reformlar devam etmektedir. Ancak uygulama sorunlarının ve sonuçlarının da tartışılması gerekmektedir ki, güçlü, etkin, verimli ve katılımcı bir yönetim sistemi oluşabilsin. Reformlar mülki idareyi, yerel yönetimleri, vatandaş beklentilerini, idari kapasiteyi; verimli, etkin ve demokratik hizmet sunumunu yakından etkileyen düzenlemelerdir. Kongreler de yönetim düzenlemelerinin küresel, ulusal, yerel boyutlarını da tartışmak için çok önemli fırsatlar ortaya çıkarır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Türkiye’nin En Büyük Kamu Yönetimi Kongresi Konya’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye’nin En Büyük Kamu Yönetimi Kongresi Konya’da haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:27
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı