« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye’nin dünyaya açılan penceresiyiz

Atölye Kazaz’ın patronu Ercan Kazaz, "Türkiye’nin dünya arenasındaki ralli pilotlarını çoğaltmak için mücadele ediyoruz. Bunun ilk örneği Fatih Kara olacak" dedi.

Ayhan Güner
SON GÜNCELLEME
O Türkiye Ralli Şampiyonu... 20 yıllık deneyimini şimdi Dünya Ralli Şampiyonası’na taşıdı... Profesyonel anlamda otomobil sporu hizmeti vermek üzere kurulan Atölye Kazaz’ı kuran Ercan Kazaz, ilk defa geldiği İsveç’te hem takımını hem de gelecekle ilgili düşüncelerini açıkladı.

Kazaz şöyle konuştu : "Atölye Kazaz olarak çok önemli bir misyon üstlendik. Bu misyonu daha da ileriye götürmeye çalışıyoruz. Bu organizasyonlarla Türk pilotlarının dünyaya açılmasına ön ayak olacağız. İnşallah arkamızdan diğerleri de gelir. Atölye Kazaz’ın oluşturmuş olduğu sistem dünyanın sayılı özel yarış takımları ile aynı seviyededir. Bizim en büyük şansımız, Red Devil enerji içeceği gibi büyük bir sponsorumuz olması. Dünyanın önde gelen motorspor firmaları Prodrive ve M-Sport’un bizimle birlikte olması artı bir avantaj.

Türkiye’nin dünya arenasındaki ralli pilotlarını çoğaltmak için mücadele ediyoruz. Bunun ilk örneği J-WRC’de yarışacak olan Fatih Kara olacak. Böyle büyük bir organizasyonda Atölye Kazaz olarak Türkiye’nin adını dünyaya duyurduğumuz için de gururluyuz. İsveç’te yaşadığımız motor arızası bizi hayal kırıklığına uğrattı ama ümitlerimiz hiçbir zaman bitmedi."

Bunları da Beğenebilirsiniz