GAZİANTEP HABERLERİ

Türkiye Makarnayı Oba’yla Keşfediyor

IHA
07 Eylül 2015 - 12:05Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 12:06

STANBUL’DA DÜZENLENEN 23. ULUSLARARASI GIDA ÜRÜNLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARINI DEĞERLENDİREN OBA MAKARNA CEO’SU ALPASLAN ÖZGÜÇLÜ “FUARIN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN BÜYÜK BİR İLGİYLE KARŞILAŞTIK. HEDEFİMİZ, İHRACATIMIZ SAYESİNDE DÜNYA PAZARLARINDAKİ KANITLADIĞIMIZ YERİMİZİ BÜYÜTMENİN YANI SIRA İÇ PİYASADA DA BAYİ AĞIMIZI GENİŞLETMEK VE TÜRKİYE’NİN HER NOKTASINA BULUNABİLİRLİĞİMİZİ ARTTIRMAKTIR. 2015 YILI VE SONRASINDA İÇ PAZAR PAYINI ARTTIRMAYI PLANLIYOR, ÇALIŞMALARIMIZI BU YÖNDE ULUSAL REKLAM VE TANITIM PROGRAMLARIMIZA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AĞIRLIK VERİYORUZ” DEDİ.

IHA

Türkiye’nin en büyük makarna üretim tesisine sahip olan Oba Makarna yurt içi pazarlarda daha etkin rol alabilmek için yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. Oba Makarna İstanbul’da bu yıl 23.‘sü düzenlenen Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarındaki aktiviteleriyle katılımcıların ilgi odağı oldu. Ünlü aşçıların konuklara sunduğu çeşitli makarna yemekleri binlerce katılımcının gözünü Oba Makarna standına dikti.
Yurt içi ve yurt dışı gıda fuarlarının gözde firması olmayı başaran Oba Makarna Türkiye’deki makarna tüketiminin arttırılmasına yönelik tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Fuar süresince bir birinden ünlü İtalyan aşçıların konukları için hazırladıkları makarnanın farklı lezzetlerini tadan katılımcılar lezzet tariflerini istemeyi unutmadı.
İstanbul’da düzenlenen 23. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarını değerlendiren Oba Makarna CEO’su Alpaslan Özgüçlü “Fuarın ilk gününden itibaren büyük bir ilgiyle karşılaştık. Hedefimiz, ihracatımız sayesinde dünya pazarlarındaki kanıtladığımız yerimizi büyütmenin yanı sıra iç piyasada da bayi ağımızı genişletmek ve Türkiye’nin her noktasına bulunabilirliğimizi arttırmaktır. 2015 yılı ve sonrasında iç pazar payını arttırmayı planlıyor, çalışmalarımızı bu yönde ulusal reklam ve tanıtım programlarımıza önemli ölçüde ağırlık veriyoruz” dedi.
Diğer taraftan Ekonomist Dergisi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle yürütülen "Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi" araştırmasının yeni açıklanan sonuçlarına göre Oba Makarna bir önceki yıla oranla önemli bir yükselişle bu yıl 86’ıncı sırada yer almayı başararak sektördeki liderliğini sürdürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Türkiye Makarnayı Oba’yla Keşfediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Makarnayı Oba’yla Keşfediyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:42
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı