« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Kupası'nı almak istiyoruz

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı,bu sezon Türkiye Kupası'nı müzelerine götürmek istediklerini belirtti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, dün akşam basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hacısalihoğlu, lige zirve parolasıyla başladıklarını ve bu hedeflerinin şu anda da devam ettiğini belirterek, "Ligde son hafta Beşiktaş karşısında aldığımız mağlubiyet bizim için çok büyük bir yaraydı. Olmaması gerekirdi. Ancak Trabzonspor üst sıralarda yer almak için son haftalara kadar mücadelesini sürdürecek ve Avrupa kupalarına katılma şansını arayacaktır. Bu arada Türkiye Kupası'nda da iddialı bir şekilde, bu kupayı epey bir aradan sonra tekrar kazanma arzusunda olacağız. Çekilen kuralara baktığınızda belki en zor gruba düştük. Ama kupada iddialıysak, bu gruptan da çıkmamız gerekir. Trabzonspor'un kadrosu, gücü bu gruptan çıkmaya yetecek seviyededir. Umuyoruz ki Türkiye kupasında en üst sırada yerimizi alacağız" diye konuştu.

"ÇÖZÜLEMEYECEK SORUNUMUZ YOK"

Bordo - mavili takımda yaşanan krizleri de değerlendiren Hacısalihoğlu, "Trabzonspor çok yakın izlenen ve basına da çok açık olan bir kulüp. Ben İstanbul takımlarında basının yönetimle ve kulüple iç içe olup her türlü haberi ve yorumu yapabilme imkanı olmadığını tahmin ediyorum. Trabzonspor'da her şey konuşulup tartışıldığı için bunlar kriz şeklinde yorumlanıyor. Oysa futbol takımlarında 25 - 30 tane genç arkadaşın bulunduğunu hatırlarsak zaman zaman bu tür hadiselerin olması normaldir. Çözülemeyecek, halledilemeyecek ve Trabzonspor'a büyük anlamda zarar verecek bir sorunun yaşandığını düşünmüyoruz" dedi.

"YANLIŞ ANLAŞILMALARA YOL AÇACAK BEYANAT VERİLMEMELİ"

Hacısalihoğlu, teknik direktör Hugo Broos'un yaptığı açıklamaları da değerlendirerek, "Hocamız çıktı ve bunun bir tercüme yanlışlığı olduğunu söyledi. Her ne sebeple olursa olsun böyle yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara yol açılacak beyanatların verilmesini yanlış buluyoruz. Zaten hocamızda bundan sonra daha dikkatli olacağını söyledi. Ve bu konu bize göre kapandı. Yattara'nın da ülkesine giderken, 'Sizi eleştirenle cevap vermeyecek misiniz?' şeklindeki soruya verdiği, 'Ben sahada konuşurum' cevabı, 'Yattara, Başkan Şener'e sahada cevap verecek' şeklinde yorumlandı. Bir futbolcunun her kim olursa olsun başkan hakkında böyle konuşmasına izin vermeyiz, öyle bir oyuncuyu da kadromuzda barındırmayız. Ancak Yattara ifadesinin böyle olmadığını kendi de beyan etti. Bizim tanıdığımız, bildiğimiz Yattara bu tür ifadelerde bulunmaz" şeklinde konuşu.

"KULÜBE İLGİNİN OLMASI SEVİNDİRİCİ"

Seçimli kongre kararı alınmamasına karşın bazı eski yöneticilerin liste çalışması yapmasını da yorumlayan Hacısalihoğlu, "Bütün büyük kulüplerde bu tarz çalışmalar yapılır. Gayet de normaldir. Bu işi iyi yapacağına inanan arkadaşlar varsa böyle bir hazırlıkta olmalarından mutluluk duyarız. Demek ki Trabzonspor ilgi duyulan, popüler ve yönetime talip olunacak bir konumda" dedi.

Hacısalihoğlu, Broos'un kadroya dahi almadığı Tjikuzu konusunda ise hocaya her hangi bir telkinlerinin olmasının söz konusu olamayacağını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz