« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Kupası'nda kar tehlikesi

Salı gününden itibaren ülkede etkili olması beklenen kar yağışı, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanacak bazı karşılaşmaları etkileyebilir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cuma gününden bu yana ülke genelinde etkili olan yağış, salı günü hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte yoğun kar yağışına dönüşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı 5 günlük tahmin doğrultusunda kar yağışının özellikle Güney Marmara, Kuzey Ege, İç Anadalu ve Doğu Anadadolu'da etkili olması bekleniyor.

Haftaiçindeki Türkiye Kupası grup karşılaşmalarından bazıları da kar yağışının yaşanacağı bölgelerde oynananak.

İşte kar yağışından etkilenmesi beklenen karşılaşmalar:

30 Ocak Salı:
16.30 Kardemir Karabükspor - Ankaragücü (Salı günü, yoğu kar yağışının yaşanacağı Karabük'te en yüksek sıcaklığın 0, en düşük sıcaklığın ise 1 derece olması bekleniyor)

31 Ocak Çarşamba:
13.00 Akhisar Belediye - Keçiörengücü (Manisa'da sıcaklığın 0'ın altına düşmemesi ve karşılaşmanın öğle saatlerinde oynanması önemli bir avantaj. Meteorolijinin tahminine göre Çarşamba günü Manisa'da en düşük hava sıcaklığı 1, en yüksek ise 3 derece olacak.

16.00 Bursaspor - Samsunspor (Bursa'da özellikle salı günü yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Çarşamba günü hava sıcaklığının 0'ın altına düşmesiyle birlikte devam edecek kar yağışı, eğer statta gerekli önlemler alınmazsa karşılaşmayı ciddi bir biçimde etkileyebilir. Tahminlere göre maç günü Bursa'da en düşük hava sıcaklığı -2, en yüksek sıcaklık 2 derece olacak.)

(Fanatik)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.