« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye korkusu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Slovakya'daki Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde aynı grupta mücadele edeceğimiz İtalya Ümit Milli Takımı'nın teknik direktörü Marco Tardelli, ‘‘Türkiye, turnuvadaki en tehlikeli takım. Dikkatli olmalıyız’’ dedi.

SLOVAKYA'da yarın start alacak Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası finallerinde mücadele edecek takımları Türkiye korkusu sardı. Ay yıldızlı ekibimizle aynı grupta yer alan İtalya Ümit Milli Takımı'nın teknik direktörü Marco Tardelli, 'Türkiye, İngiltere'den daha tehlikeli bir rakip. Dikkatli olmalıyız' dedi.

Tardelli, Türkiye Ümit Milli Takımı'nı yakından tanıdığını, geçen sezon Siena'da oynanan özel maçta zor da olsa berabere kaldıklarını itiraf ederek, 'Yükselen Türk futbolu bizim için şampiyonadaki en büyük engel' değerlendirmesinde bulundu.

TERİM'E ÖVGÜ YAĞDIRDI

‘‘Yakın dostum’’ dediği Fatih Terim'in Türk futbolu için büyük katkılarda bulunduğunu hatırlatan Tardelli, ‘‘İtalya-Türkiye Ümit Milli maçı aynı zamanda 11 Haziran'da oynanacak İtalya-Türkiye A Milli maçı için bir moral kaynağı olacak. Ümit maçını kazanan tarafın A takımı sahaya daha bir motive olmuş çıkacak. Onun için bu karşılaşma gerek ay yıldızlılar için, gerekse bizim için hayati önem taşıyor' yorumunu yaptı.

Tardelli, Ümit Milli Takımımızın teknik direktörü Raşit Çetiner'in yakın bir gelecekte Türkiye A Milli Takımı'nın başına geçeceğini umduğunu ve dilediğini de sözlerine ekledi.

TARDELLİ TEDİRGİN

İtalya temsilcimiz Reha Erus'un sorularını yanıtlayan İtalya Ümit Milli Takımı Teknik Direktörü Marco Tardelli, Türkiye'den çekindiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz