ESKİŞEHİR HABERLERİ

Türkiye Kamu Sen Toplu İş Sözleşme Çalışmalarını Tamamladı

IHA
23.07.2015 - 17:36Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR KAMU-SEN

IHA

Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Hüsnü Tuncer, 2016-17 yıllarını kapsayan toplu sözleşme süreciyle ilgili olarak çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, memurları masada satmaya kalkan olursa onların ipliğini pazara çıkarmanın kendilerinin asli görevi olduğunu söyledi.
Toplu sözleşme görüşmelerinin, kamu görevlilerinin ve emeklilerinin bir kangrene dönüşmüş sorunların çözülebileceği tek yerin olduğunu belirten Tuncer, “Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun yapısı ve kurula itiraz hakkı yeniden düzenlenmelidir. Bizler adil bir paylaşım, adil bir gelir dağılımı istiyoruz. 2014-15 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde sözde yetkili konfederasyon, memurları masada yüz üstü bırakmış, adeta kaçmıştır. Kamu görevlilerinin hakkı olan enflasyon farkı ödemesi gasp edilmiştir. Memurlara ayrılan kaynağın 2,97 milyar TL’si hükümete peşkeş çekilmiş ve masada bırakılmıştır. Geçen yılların kaybı telafi edilmelidir. Bir defaya mahsus 2 bin TL telafi ödemesi istiyoruz, 2016 yılı içinde 43 eşit taksitte ödenmesini istiyoruz” dedi.
Dini bayramlarda bayram ikramiyesi isteyen Tuncer, temel taleplerini şöyle dile getirdi:
“Ek ödeme sorunları çözülsün. Engelli personelin daha kolay hizmet üretebilmeleri için görevleri ile ilgili gerekli araç ve gereçlerin alınması; engelli personele engel durumunu artıracak görevlendirme yapılmaması. Tüm taleplerimizin karşılanacağından eminiz, taleplerimizin karşılanmaması için tek engel, siyasetçilerin ekonomik tercihi ve yetkilendirilmiş sözde sendikaların masa başında siyasiler karşısında teslim bayrağını çekerek, bir yerlerden gelen talimatlara uyması olacaktır. Tüm kamu çalışanlarının beklentilerine cevap vermesi umuduyla, toplu pazarlık sürecisinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Türkiye Kamu Sen Toplu İş Sözleşme Çalışmalarını Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Kamu Sen Toplu İş Sözleşme Çalışmalarını Tamamladı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı