« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye-İzlanda maçı saat kaçta hangi kanalda?

A Milli Futbol Takımımız, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki son maçında bu akşam İzlanda'yı konuk ediyor. Play-off'a kalmamız için 1 puan yetiyor, ancak Kazakistan-Letonya maçının sonucuna göre finallere direkt gitme şansımız da bulunuyor. Türkiye-İzlanda maçı ile ilgili bilgiler şöyle:

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

STAT: Torku Konya Arena
SAAT:
21.45
HAKEM:
Gianluca Rocchi
YAYIN:
Show TV

MUHTEMEL 11'LER:

TÜRKİYE:
VOLKAN BABACAN
ŞENER
SERDAR AZİZ
HAKAN BALTA
CANER
OZAN TUFAN
SELÇUK İNAN
GÖKHAN TÖRE
OĞUZHAN
ARDA TURAN
HAKAN ÇALHANOĞLU

İZLANDA:
KRISTINSSON
SAEVARSSON
R.SIGURDSSON
ARNASSON
SKULASON
GUDMUNDSSON
G.SIGURDSSON
GUNNARSSON
BJARNASON
FINNBOGASSON
SIGHTORSSON

Türkiye, Konya’da bu akşam tarihi bir maça çıkıyor. Ay yıldızlılar 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda play-off oynama şansı elde etmek için İzlanda karşısında en az bir puan arayacak. Fatih Terim liderliğindeki Türkiye, daha ilk 3 maçta kaçtı denilen 2016 biletini yaptığı muhteşem geri dönüşle yeniden yakaladı. Mucizenin tamamlanması beklediğimiz bu akşama kadar hem dibi hem zirveyi gördük.

İLK 3 MAÇ SONUNDA FRANSA HAYALDİ

A MİLLİ Takım, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na büyük hayal kırıklığı yaratarak başladı. İzlanda’ya deplasmanda 3-0, İstanbul’da da Çek Cumhuriyeti’ne 2-1 yenildik.
Milliler, deplasmanda Letonya’dan ilk puanını aldı ama bu bir teselli değil yıkımdı.
Milliler, ilk 3 maç sonunda 1 puanla sonuncuyken atılan tüm manşetlerde büyük bir karamsarlık hatta Fransa’nın kaçırıldığı duygusu hakimdi.

MUHTEŞEM DÖNÜŞE İMZA ATILDI

İSTANBUL’da Kazak galibiyetiyle yükseliş başladı. Deplasmanda Hollanda’yı elimizden kaçırıp 1 puana rıza gösterdik, Kazak deplasmanıyla yine morallendik. Konya’da Letonya’ya bir kez daha 2 puan kaptırıp kara bulutları geri çağırdık ama aynı statta 3-0’lık Hollanda zaferiyle ipleri tekrar elimize aldık. Çekleri de deplasmanda 2-0’la deviren ay yıldızlılar, 3. haftadan sonra 53 ülke içinde en çok puan alan 5 ekip oldu.

KADRODA BÜYÜK REVİZYON YAPILDI

DÖNÜŞÜMDE Fatih Terim’in revizyonun da etkisi büyük oldu. 9 Eylül 2014’te İzlanda’ya 3-0 kaybeden millilerle, cumartesi gecesi Çekleri deplasmanda 2-0 deviren kadronun ilk 11’lerinde 8 futbolcu farklı. İlk maçta oynayan Onur, Gökhan, Ömer, Ersan, Emre, Mehmet, Olcan ve Burak’ın yerine cumartesi ise, Volkan, Şener, Hakan, Serdar, Hakan Çalhanoğlu, Oğuzhan, Ozan ve Cenk Tosun sahadaydı.

Türkiye-İzlanda maçı saat kaçta hangi kanalda MİLLİLERİMİZE BÜYÜK MÜJDE

TEK PUAN PLAY-OFF DEMEK

A MİLLİLER ilk iki haftadaki şoke edici yenilgilerden sonra bir daha yenilmedi. Sonraki 7 maçta 3 beraberlik, 4 galiyet aldı. Milliler bugün İzlanda’da bir puan bile alsalar, bir kez daha tarihsel karekteristiğine uygun olarak muhteşem bir geri dönüşe imza atacak. Konya’da kulaklar az da olsa Hollanda-Çek Cumhuriyeti maçında olacak. Portakallar kaybederse, Türkiye yenilse de play off biletini kapacak.

DİREKT GİTME ŞANSIMIZ YÜKSELDİ

TÜRKİYE’nin Fransa 2016’ya direkt katılması için dünkü maçlar sonrası 2 koşul kaldı. Ukrayna, İspanya’ya kaybetti. Şimdi millilerin, İzlanda’yı mağlup etmesi, Kazakistan’ın da Letonya’yı yenmesi gerekiyor. Grup sonuncusu, son maçlar öncesi Kazakistan olduğu için, Türkiye’nin toplam 15 puanından 6 puan düşülmüş durumda. Zira biz Kazaklardan 6 puan aldık. Bu düşünceyle ‘en iyi üçüncüler’ tablosundaki puanımız 9 oluyor. Ay yıldız bugün İzlanda’yı yenerse puanını 12’ye çıkaracak.

KAZAKLAR YENMELİ

Ancak Kazakistan da deplasmanda Letonya’yı yenerse, sonuncu Letonya olacak. Bu durumda Türkiye’nin genel puanı olan 15’ten 6 yerine 2 puan düşülecek. Çünkü Türkiye, Letonya’dan 2 puan almıştı. Yeni hesaplamada Türkiye’nin puanı 13 olacak. Milliler, İzlanda’dan 3 puan alırsa 16 puana çıkıp ‘en iyi 3.’ olarak Fransa 2016’ya gidecek. Türkiye’nin istediği skorlar alınmazsa en iyi 3. Macaristan olacak.

Gruptaki Türkiye-İzlanda, Hollanda-Çek Cumhuriyeti ve Letonya-Kazakistan maçları 21.45'te başlayacak.

Türkiye-İzlanda maçı saat kaçta hangi kanalda BEDAVA HOCAYLA EURO 2016'YA!

UKRAYNA’DAN GÜZEL HABER

İSPANYA, Ukrayna’yı Gaspar’ın golüyle 1-0 yendi ve Türkiye’nin en iyi 3.’lük yolu açıldı. Sonuçlar şöyle: C Grubu: Belarus-Makedonya: 0-0, Lüksemburg-Slovakya: 2-4, E Grubu: Estonya-İsviçre: 0-1, Litvanya-İngiltere: 0-3, S. Marino-Slovenya: 0-2, G Grubu: Avusturya-Liechtenstein: 3-0, Rusya-Karadağ: 2-0, İsveç-Moldova: 2-0

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz