Dünya Haberleri

  'Türkiye ile ilgili bla bla yapıyor'

  Hürriyet Haber
  17.11.2009 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Almanya'daki Hür Demokratlar'ın AP üyesi Jorgo Chatzimarkakis, Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin Türkiye politikasını eleştirerek, "Türkiye ile ilgili bla bla yapıyor" dedi.

  Almanya’da iktidardaki koalisyon ortağı Hür Demokrat Parti’nin ağır toplarından Avrupa Parlamentosu üyesi Jorgo Chatzimarkakis, AB’nin Ankara gündeminde olmadığını savunurken, “Sorun ne Merkel nede Sarkozy’den kaynaklanıyor” dedi.

  Buna karşın Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin çıkışlarını da eleştiren Chatzimarkakis, “Türkiye ile ilgili bla bla yapıyor. O zaman Türkiye ile müzakerelerin başlatılmasını imzalamayacaktı” ifadesini kullandı.

  AP Liberal grup üyesi Alman Jorgo Chatzimarkakis, Türkiye’nin son yıllarda gözle görülür oranda AB’yi gündeminden düşürdüğünü savunarak Türkiye AB sürecinde yaşanan sorunun Ankara’dan kaynakladığını öne sürdü.

  ABHaber’e göre, Türkiye’ye yaptığı son ziyaret sırasında AB’nin Ankara'nın gündeminde olmadığını tespit ettiğini söyleyen Jorgo Chatzimarkakis, “Sorun ne Merkel nede Sarkozy’den kaynaklanıyor. Son yıllarda AB reformları istenilen düzeyde hayata geçirilmiyor.Türkiye AB reformlarına odaklanacağına sorunu dışarıda arıyor" diye konuştu.

  Chatzimarkakis, “Sendikal haklar,düşünce ve ifade özgürlüğü gibi birçok reform bekliyor. AB süreci sanki unutulmuş” açıklamasında bulundu.

  İMZALAR ATILDI İŞ İŞTEN GEÇTİ

  Buna karşın, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin Türkiye konusundaki çıkışlarını da eleştiren Jorgo Chatzimarkakis, “Sarkozy Türkiye ile ilgili bla bla yapıyor. O zaman Türkiye ile müzakerelerin başlatılmasını imzalamayacaktı.İmzalar atıldı iş işten geçti. Türkiye AB reformlarına odaklanmalı” diye konuştu. (ANKA)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı