Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye için yarışırım

Hintli Anand, "Bir Türk takımı adına yarışmayı düşünür müsünüz" sorusuna "Teklif gelirse şampiyonalarda yarışmayı düşünebilirim" diye cevap verdi. Türk satranççıları başarılı bulduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Satranç Şampiyonu Hintli Vishwanathan Anand, bir Türk takımı adına şampiyonalarda yarışmayı düşünebileceğini söyledi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Kupası Satranç Turnuvası’na katılan Dünya Santranç Şampiyonu Hintli Anand, "Organizasyon çok iyi. Turnuvada 3. olmamıza rağmen sonuç kötü sayılmaz. Antalya’da düzenlenen satranç turnuvasında Avrupa’nın en güçlü takımları vardı. Dünya şampiyonu olmam nedeniyle rakiplerimiz biraz daha iyi motive olmuş olabilirler" dedi.

Türkler başarılı

Anand, "Bir Türk takımı adına yarışmayı düşünür müsünüz" sorusunu ise "Bugüne kadar böyle bir şey düşünmedim. Bilmiyorum. Ancak, teklif gelirse bir Türk takımı adına şampiyonalarda yarışmayı düşünebilirim" diye yanıtladı.

Yarışmalarda bazı Türk sporcuları tanıma fırsatı bulduğuna işaret eden Anand, şunları söyledi: "Bazı Türk sporcularını tanıyorum. Kıvanç Haznedaroğlu, Suat Atalay gibi sporcular var. Türk satranççıları çok aktif. Başarılılar."

Bunları da Beğenebilirsiniz