"Aynur Tartan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Aynur Tartan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Aynur Tartan

Türkiye için iki yıl sancılı geçecek

Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz… Olaylar, yaşananlar, ekonomik dalgalanmalar… Tüm bunları önceden tahmin edebilir miydik? Evet edebilirdik. Ünlü astrolog Şenay Yangel, 10 Mayıs’ta yazdığı yazıyla tüm bunları tahmin etti. Peki şimdi ne olacak?

TÜRKİYE'NİN BURCU NEDİR

Türkiye’nin horoskopunda Güneş Akrep burcundadır. Yani Türkiye Akrep burcudur.

NASIL BİR SÜRECE GİRİYORUZ

Sonbaharda normal seçim sürecini değiştirecek bazı gelişmeler yaşanabilir. Bu konudaki en etkili faktör toplumsal olaylar. Önümüzdeki iki yıl oldukça sancılı bir dönem. Hükümetin değişmesi için birçok etken söz konusu olacak. Komşu ülkelerle yaşanacak gerginlikler ve savaş sinyalleri de yine bu sürecin işaret ettikleri arasında.

TÜRKİYE'Yİ, LİDERLERİ, SANATÇILARI, GENÇLERİ, BİZLERİ NELER BEKLİYOR

Liderler iktidarda kalmayı arzulayacak ve bu yönde çaba sarf edecekler. Bu tavır da onları halk tarafından sevilmeyen kişilere dönüştürecek. Sanatçılar ve gençler yaklaşık üç yıl sürecek bir mücadelenin içine girecekler. Zamanla yavaş ama sürekli bir iyileşme yaşanacak. Bu yıl ağustos ayının ortalardan itibaren eylül ayı da dâhil olmak üzere bazı olumlu gelişmeler yaşanacak…

LİDERLER GÖKYÜZÜNDEN GELEN MESAJLARI NASIL DEĞERLENDİRDİLER

Gökyüzü, liderlerin mesajları tam olarak algılayamadıklarına işaret ediyor. Gökyüzü, bir rejim ya da bir liderin sonuna işaret olarak değerlendirilebilecek mesajlar veriyor. Bu işareti değişikliğe giden yolda girdiğimiz bir dönemeç olarak da değerlendirebiliriz.

GÜZEL GÜNLER GÖRECEK MİYİZ

2016 yılından sonra istikrarlı ve yenilikçi bir süreç başlayacak. Hepimiz bu sürecin içinde yer alacağız. Seçimlerimize, tutumumuza ve tercihlerimize göre ya sınavı geçeceğiz ya da sınıfta kalacağız…
Türkiye’nin nasıl bir yıldız haritası var?

Türkiye’nin horoskopunu incelediğimde 2 yıl boyunca bir inşa sürecine gireceğimizi gördüm. Daha liberal ve müreffeh bir ülke olacağız.

NE DEMİŞTİ

10 Mayıs’ta meydana gelen Güneş tutulması daima yeni aydır. Dikkatli olunması gereken çok hassas bir süreç.
Alışkanlıklarımızı, egomuzu ve ‘sadece ben haklıyım’ duygumuzu kontrol edip, adil ve anlayışlı davranarak hareket edersek yıkıcı etkileri olumlu enerjiye dönüştürebiliriz. 21 Aralık 2012 ile girdiğimiz yeni dönem çıkardığımız haritalara göre bu tarihin uyanış dönemi olduğunun göstergesidir. Mayıs ayında ekonomide yaşanacak ani değişimler ve siyasi gerginlikler yine bu tutulmanın etkileri arasında. Türkiye’de siyasi
gerginlikler ve gizli terörist örgütlerin saldırıları ile meydana gelebilecek acı olaylar yaşanabilir. Uluslararası siyasette yaşanacak gelişmeler ve halkı da içine alan kararların alınması gündemde yoğun tartışma yaratabilir. Hükümet ve halkı karşı karşıya getirebilecek olaylar söz konusu olabilir.


 

X