« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Hokey Federasyonu'ndan Ermenistan'a “tepki”

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, 21 yaş altı hokey milli takımının Gürcistan'daki kamp programında planlanan turnuvaya Ermenistan'ın katılmamasını istediklerini, Gürcistan'ın da taleplerini kabul ettiğini ve milli takımın bu ülkeye gittiğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karakan AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yaş altı hokey milli takımının, 15-22 Temmuz tarihleri arasında Portekiz'de yapılacak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Gürcistan'da sürdürdüğünü belirtti.
Kızlar ve erkekler milli takımları için 10 günlük kamp programı hazırladıklarını ifade eden Karakan, Gürcistan Acaristan Özerk Bölgesi'nin kampın son 3 gününde Türkiye ile Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya ve Ukrayna'yı turnuvaya davet ettiğini dile getirdi.

“Son 3 günde hazırlık maçları yapacaktık. Tıpkı KKTC'ye spor konusunda uygulanan ambargo gibi Azerbaycan da Ermenistan'ın maçlara gelmesini kabul etmedi ve turnuvaya katılmayacağını bildirdi” diyen Karakan, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan problemin Türkiye'yi de ilgilendirdiğine işaret etti.

Sadık Karakan, sözlerine şöyle devam etti:
“Zaten 10 gün önce de 5 Azeri askeri Ermeniler tarafından şehit edilmişti. Azerbaycan gelmeyi reddedince onlara destek olsun diye bu branşta tepkimizi koyduk ve Ermenistan'ın turnuvaya gelmemesini istedik. Aksi halde kamp programını iptal edeceğimizi söyledik. Yazışmalar sonrasında Ermenistan'ın turnuvaya getirilmeyeceği bildirildi ve bu gelişme üzerine milli takımlarımız Gürcistan'a gitti. Milli takımlarımız şu anda Batum'da kamp yapıyor.”
Karakan, sporun evrensel olduğunu ve “bu tür konuları” spora bulaştırmamak gerektiğini vurgulayarak, “Ama başkaları bulaştırıyor. Dolayısıyla bu konuda duyarlı olmamız gerekiyor. Spor konusunda din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmıyoruz ama gerektiği yerde de bazı tepkileri ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Sadık Karakan, Hokey Milli Takımı'nın Gürcistan'daki kamp programını tamamladıktan sonra 15 Temmuz'da Avrupa Şampiyonası'nın yapılacağı Lizbon'a hareket edeceğini bildirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler