KAYSERİ HABERLERİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz:

IHA
28.07.2015 - 09:46Son Güncelleme :

ALİ YAVUZ

IHA

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, son günlerde yaşanan terör olayları ile ilgili olarak, “Devletimize, milletimize zarar veren her kişiye haddinin bildirilmesi lazım” dedi.
Son günlerde yaşanan terör olaylarını değerlendiren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, “Son günlerde terör olayları şiddetini iyice arttırmıştır. Çözüm sürecinden almış oldukları taviz ile yapmış oldukları eylem ve söylemlerle Türk milletinin ve şehit yakını ve gazileri fazlasıyla üzmekteydi. Son olarak da Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sosyalist bir grup basın açıklaması yaparken bombalı eylem yapılarak 32 kişinin öldürülmesi ile başlayan ve Adıyaman’da 1 şehidimiz var, Şanlıurfa’da yatağında uyurken öldürülen 2 şehidimiz var. Yine Diyarbakır’da, İstanbul’da buna benzer birçok şehidimiz gelmeye başladı. Her şehidimizin acısını duydukça acılarımız tazelenmektedir” diye konuştu.
Yavuz ayrıca, “Biz devletimizden şunu istiyorduk; bu terör örgütü ile müzakere edilmeden yapılacak her türlü çözüme biz şehit aileleri ve gaziler olarak taşın altına elimizi koyacağımızı söyledik. Söylemeye de devam ediyoruz. Çünkü bu terör örgütüne ne kadar taviz verilirse onlar şımararak Türk milletine ve devletimize hakarete varan eylemlerde bulunuyorlar. Sokakta gösteriler yapılarak polisimize, esnafımıza zarar veriyorlar. Maalesef devletimiz bu terör örgütüne karşı hiçbir önlem ve müdahalede bulunmadı. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak devletimize, milletimize zarar veren her kişiye haddinin bildirilmesi lazım. Kısasa kısas olması lazım. Tavizler vererek bu terörü kesinlikle bitiremeyiz. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak bu terör örgütünün yok edilmesi için gereken neyse yapılmasını istiyoruz. Biz diyoruz ki polisimiz ve askerimize kurşun sıkan, molotofkokteyli atan, kurşun sıkanlara kısasa kısas uygulanması lazım” ifadelerini kullandı.
Sözlerini sürdüren Yavuz, “Biz hava operasyonlarına destek veriyoruz. Bu hava operasyonları yapılırken de karadan temizlik hareketi yapılarak Kandil’e Türk bayrağının dikilmesini istiyoruz. Kandil’i temizlerken de Türkiye içerisinde bunların taşeronluğunu yapan gruplara da müdahale edilmesi lazım. Onların yakalanarak hadlerinin bildirilmesi lazım. Gerekli cezaların verilmesini istiyoruz. Bunlar yapılmadığı sürece bunlarla oturup konuşarak müzakere edilerek kesinlikle terör bitirilemez” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı