KAYSERİ HABERLERİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz:

IHA
27.10.2015 - 16:22Son Güncelleme :

ZİYARET

IHA

Tarım, Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN), Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şubesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan TOÇ BİR-SEN Kayseri Şube Başkanı Murat Kuzkale, “Burada sözümüz yurdumuzu alçaklara uğratmamak. Bizim sözümüz, mabedimizin göğsüne namahrem eli değdirmemek. Bizim sözümüzde şanlı hilalimizi şafaklar gibi dalgalandırmak. Haziran ayından sonra PKK’nın tek taraflı ateşkesten vazgeçtiğini duyurmasının ardından Suruç’ta yaşanan patlama ve akabinde yaşanan terör olaylarında 160’a yakın güvenlik görevlimiz şehit olmuş 2 binin üzerinde terörist ölü ele geçirilmiştir. Vatanı ve imanı uğruna Allah’ın rahmetine mazhar olan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Savaş ve terör nedeni ile elini, ayağını, gözünü yitirmiş gazilerimizin de ayağı, gözü olacağımıza buradan söz veriyoruz. Biz TOÇ BİR-Sen ailesi olarak Kur’an-ı Kerim’ler okuyup hatimler indirdik. Biz bu hatimleri sizlerin huzurunda ahirete intikal eden şehitlerimize armağan ediyoruz” dedi. Ziyarette konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz ise, “Bizim manevi desteğe ihtiyacımız olduğunu söylüyoruz. Manevi desteği ne kadar arkamızda hissedersek biz o kadar güçlü olacağız. Biz birlik ve beraberliğe ihtiyacımız oldu gün bu günler. Son zamanlarda şehidimiz geliyor ama polisimiz, askerimiz teröristlere karşı gerekli cevabı veriyor, vermeye de devam ediyor. İnşallah bunun da sonu gelecek. Yapılan operasyonlardan memnunuz. Şehit aileleri ve gaziler derneği olarak sonuna kadar da desteklerimiz sürecek” diye konuştu.
Ziyarette şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı