KAYSERİ HABERLERİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz:

IHA
12.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI ALİ YAVUZ

IHA

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Ankara’da meydana gelen terör eylemini gerçekleştirenlerin bir an önce Türk adaleti önünde hesap vermesi gerektiğini belirterek, “ Ankara’da haince kalleşçe yaşanan olayda yüzlerce vatandaşımız yaralandı 97 vatandaşımız hayatını kaybetti yaşanan bu terör olayını şiddetle ve nefretle kınıyor. Biran önce bu eylemi yaptıranları destekleyenlerin yakalanarak Türk adaleti önünde hesap vermelidir” dedi.
Devletin birlik ve beraberliğini bozan birlik ve dirliğine zarar verenlerin tek tek bulunup idam edilmesini istediklerini ifade eden Yavuz, “ Diyarbakır ve Suruç da olduğu gibi Ankara’daki mitingde de 97 kişinin öldürüldüğü meydanda hayatının kaybedenlerin bulunduğu yerde anma törenine katılan malum partinin hain terörist sevdalı eş başkanları ve üyeleri olay günü televizyonlara demeç verirken ölenler için timsah gözyaşları dökerek duygu sömürüsü yaparak bu acı günde oy isterken olay yerinden ayrılırken gülücükler saçıyorlardı” ifadesini kullandı.
Yavuz, Ankara’daki eylemi yapanların amacının kardeşi kardeşe düşürmek olduğunu vurgulayarak “Bu teröristlerin sözcülüğünü yapan insanlıktan nasibini almamış dış güçler tarafından verilen emirleri yerine getirmektedirler. Bunlar bazı medya kuruluşlarınca desteklenmektedirler. Amaçları Türkiye Cumhuriyetinde bir iç savaş çıkarmak kardeşi kardeşe düşürmek. Bu hainlerin oyunlarına gelmemeliyiz. Gün birlik beraberlik ve kardeşlik günüdür” şeklinde konuştu.
Terörün müzakere ederek bitirilemeyeceğini ifade eden Yavuz sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Devletimize terör suçu işledi diyen eli silahsız kravatlı hainler siyasetin arkasına sığınıp siyaset yaptığını, demokratik hakların kullandıklarını söyleyenler. Devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne zarar vermeye çalışan askerimizi polisimize hakaret ederek teröristleri sokaklarda hak aramaya davet edenler sözde özerklik ilan edenlere hak ettikleri dilden konuşulmasını istiyoruz. Bunlarla oturup müzakere anlaşma yapılmasından kendilerini güçlü zannederek hak aldıklarını söyleyerek yaptıkları olaylara göz yumulması bunlar iyice şımartılarak güçlendirildiler. Bölgedeki vatandaşlarımıza daha çok zarar vermeden devletimiz bu canilere karşı demokratik hakkını kullanıp gereken cezaların verilmesini devletimizle oyun oynanmayacağının bildirilmesini istiyoruz. Tekrar Şehitlerimize Allah tan rahmet yakınlarına, yüce milletimize baş sağlığı ve sabırlar diler. Yaralı polislerimize, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı