« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Güreş Federasyonu'nda istifa

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Yaşar Kale, görevinden istifa etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kale AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl Kırkpınar'a, her başpehlivanın değil, diğer yörelerde yapılan yağlı güreşlerde en yüksek puanı alan ve belirlenen sayıda başpehlivanın katılmasını ön gören bir puanlama sistemini getirdiklerini hatırlattı. Bu sistemle Kırkpınar'da 5 bölgede yapılan müsabakalarda en fazla puan toplayan 50 başpehlivanın güreşebileceğini ifade eden Kale, “Nihayetinde böylelikle Kırkpınar'da ortak yarışma şartları da oluşmuş olacaktı, ama bu karardan vazgeçildi. 66 pehlivanı güreştirme kararı alındı. Bizim programımıza göre 16 kişi elenmiş olacaktı” dedi.

Kale, alınan bu karardan vazgeçilmesinin ardından kendisinin büyük bir rahatsızlık yaşadığını vurgulayarak, görevinden istifa etme gereği duyduğunu bildirdi. Bu kapsamda istifa dilekçesini bugün Türkiye Güreş Federasyonu'na teslim ettiğini belirten Yaşar Kale, şunları söyledi:

“Sporcular her protesto ettiğinde geri adım atarsak o zaman bizi sporcular yönetilir. Şu an o pozisyona düştük. Bir kural koyuyorsun sporcular kabul etmiyor, geri adım atıyorsunuz. O zaman başkanlık yapmanın gereği yok. O zaman sporcular yönetsinler. İnandığımız, üzerinde tartıştığımız, sonrasında karara bağladığımız bir konudan geri adım atılınca da benim burada olmamın bir anlamı bulunmuyordu. Bu nedenle istifanın en doğru karar olduğunu düşündüm. Böyle bir yöneticiliğe karşıyım. Yağlı güreşte yapılması gereken düzenlemeleri yaptık, ama sporcular istemiyor diye geri adım atıldı. Bu doğru bir hareket değil.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz