GeriSpor Türkiye grekoromende şampiyon oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye grekoromende şampiyon oldu

23. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası İstanbul'da sona erdi.

Burhan Felek Spor Kompleksi Kubbe Salonu'nda 15 ülkeden yaklaşık 150 sporcunun katılımıyla 3 gün süren turnuvada Türkiye, topladığı 77 puanla grekoromen stilde şampiyon olurken, onu 57'şer puanla Gürcistan ve İstanbul karması takip etti.

Rusya'nın 69 puanla şampiyon olduğu serbest stilde ise 68 puanla Gürcistan ikinci, 47 puanla Türkiye de üçüncü sırayı aldı.

SON GÜNDE 8 MADALYA

Turnuvanın son gününde grekoromen ve serbest stilde 60 ile 84 kiloların müsabakaları yapılırken, Türk sporcular 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 8 madalya kazandı.

23. Uluslararası Cumhuriyet Kupası Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Turnuvası'nın son gün maçlarında kategorilerinde dereceye giren sporcular şöyle:

Grekoromen Stil:
60 Kilo: 1-Rahman Bilici (Türkiye), 2-Mindia Oyakhisvili (Gürcistan), 3-Azad Aliyev (Azerbaycan), 3-Fatih Üçüncü (Türkiye)
84 Kilo: 1-Aslan Atem (Türkiye), 2-Özmen Uzun (Türkiye), 3-Anton Chitrekashvili (Gürcistan), 3- Gökhan Arslan (Türkiye)

Serbest Stil:
60 Kilo: 1-Timur Pes Teron (Rusya), 2-Azad İsmailov (Azerbaycan), 3-Hakan Pehlivan (Türkiye), 3-Tengiz Chochishvili (Gürcistan)
84 Kilo: 1-Sharip Sharipov (Rusya), 2-Muharrem Erşahin (Türkiye), 3-Beka Chelidze (Gürcistan), 3-Ertuğrul Barutçu (Türkiye)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle