Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye Grand Prix'si için 490 medya mensubu

Pazar günü koşulacak Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'si öncesi, sahte biletle İstanbul Park Pisti'ne girmeye çalışan bazı kişiler yakalandı. İstanbul Park'ta 490 medya mensubu görev yapıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

SAHTE BİLET YAKALANDI

İstanbul Park Pisti'ne sahte biletle girmeye çalışan bazı kişilerin yakalandığı bildirildi.

Motor Sporları Organizasyonu'ndan yapılan açıklamada, sahte biletle girmek isteyenlerin hemen tespit edildiği ve girişlerinin engellendiği bildirildi.

490 MEDYA MENSUBU

Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinde dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 490 medya mensubunun görev yaptığı bildirildi.

Akredite olan medya mensuplarının 420'sinin yabancı, 70'inin de Türk olduğu bildirilirken, medya merkezinde de basın mensuplarına yardımcı olmak için 45 kişi çalışıyor. Bu arada teknik ekip olarak da 200 kişinin görev yaptığı kaydedildi.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'si için İstanbul Park Pisti ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.
Güvenlik güçleri pist ve çevresinde adeta kuş uçurtmuyor. Pist ve çevresinde 200 zabıta, 600 özel güvenlik elemanı, 800 emniyet mensubu, bin 500 de jandarmanın görev yaptığı bildirildi.

Bu arada ilk günkü yarışlara çok fazla ilgi olmazken, 3 gün sürecek yarışları toplam 130 bin kişinin izlemesinin beklendiği ifade edildi.

Öte yandan bugünkü antrenman turlarını izlemeye gelen seyirciler de ilginç görüntüler oluşturdu. Özellikle açık alanlardaki seyirciler, şemsiyeler, şezlonglar ve dürbünlerle İstanbul Park'a gelirken, bazı seyircilerin ellerinde Türk bayraklarının yanı sıra Ferrari bayraklarının da bulunduğu gözlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz