« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Türkiye GP biletleri indirimli

Türkiye Grand Prix organizasyonu, az seyirci eleştirilerine karşı tribünleri doldurmak için bilet fiyatlarında önemli indirimlere gitti. Bazı biletlerin fiyatları yüzde 50 oranında düştü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Herman Tilke'nin diğer çalışmalarıyla karşılaştırıldığında, en iyi pistlerden biri olmasına rağmen İstanbul Park'taki grand prix bugüne kadar arzu edilen seyirci ilgisine kavuşamadı.

Bunda bilet fiyatlarının yüksek olmasının da etkili olduğunu anlayan organizasyon, nihayet bilet fiyatlarında indirime gitme kararı aldı.

185 bin seyirci kapasitesine sahip İstanbul Park'ta üç günlük yarış haftası boyunca toplam seyirci sayısı ancak 65 bin olmuştu.

İstanbul Park Genel Müdürü Bülent Özerdim yaptığı açıklamada, "Formula 1 dünya genelinde pahalı bir spor. F1'e daha fazla kişi çekmek için son birkaç senedir indirimler üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmamız geçtiğimiz yıl tamamladı, dolayısıyla artık bu yıl tüm biletlerde fiyat indirimine gittik" dedi.

Özerdim ayrıca, "F1'e daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak istedik. Özellikle de daha önce bir F1 yarışını, yerinde canlı olarak hiç izlememiş olanlara ulaşmayı hedefledik" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz